Формування іншомовної комунікативної компетентності студентів немовних спеціальностей засобами інтерактивних технологій навчання
Анотація
У статті розглянуто роль інтерактивних технологій навчання на заняттях з іноземної мови як ефективних інноваційних технологій, що дозволяють значно підвищити результативність навчання студентів немовних спеціальностей. Інтерактивні технології відповідають основними принципам навчання, зокрема: принципу мовної спрямованості, активності у навчанні, функціональності, ситуативності, новизни і колективної взаємодії. Практичне використання іноземної мови під час її вивчення дозволяє сформувати у студентів вміння сприймати зміст висловлювання та оволодіти мовним матеріалом для побудови речень на автоматизованому рівні, що дозволить вільно орієнтуватися у іншомовному середовищі та адекватно реагувати на різні мовленнєві ситуації. Крім того, комунікація у процесі навчання сприяє подоланню мовного бар’єру, дозволяє формувати у здобувачів освіти професійні компетентності та інтенсифікувати навчальний процес. Автором описано деякі інтерактивні вправи, що можуть бути застосовані на заняттях зі студентами; проведено експериментальне дослідження, яке підтвердило ефективність активної взаємодії учасників навчального процесу під час вивчення англійської мови та визначено умови успішної організації занять з іноземної мови з використанням інтерактивних технологій, оскільки їх впровадження не є легкою справою навіть для досвідченого педагога і потребує ґрунтовної підготовки (підбір матеріалів, складання плану, ретельне вивчення індивідуальних особливостей студентів та ін.).
Завантаження
Посилання
/Посилання
Galskova, N. D. (2000). Sovremennaya metodyka obuchenyya ynostrannym yazykam. Posobye dlya uchytelya. Moskva.
Gurova, T. Yu. (2016). Formuvannya profesijnoyi komunikatyvnoyi kompetentnosti majbutnogo vchytelya anglijskoyi movy na zasadax interaktyvnogo navchannya. Visnyk Zhytomyrskogo derzhavnogo universytetu, 82, 20 – 25.
Komar, O. (2004). Interaktyvni texnologiyi – texnologiyi spivpraci. Pochatkova shkola, 5–8.
Metodyka vykladannya inozemnyx mov u serednix navchalnyx zakladax: Pidruchnyk: 2 vyd., vypr. i pererob. [red.-upor. S.Yu.Nikolayeva]. Kyyiv, 2002.
Pometun, O., Pyrozhenko, L. (2002). Interaktyvni texnologiyi navchannya: teoriya i praktyka. Kyyiv.
Hutchinson, T. (1991). Introduction to Project Work. Oxford. Oxford University Press.
Гальскова Н. Д. (2000) Современная методика обучения иностранным языкам. Пособие для учителя. Москва. 165 с.
Гурова Т. Ю. (2016) Формування професійної комунікативної компетентності майбутнього вчителя англійської мови на засадах інтерактивного навчання. Вісник Житомирського державного університету. №82. С. 20 – 25.
Комар О. (2004) Інтерактивні технології – технології співпраці. Початкова школа. С.5–8.
Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник: 2 вид., випр. і перероб. [ред.-упор. С.Ю.Ніколаєва]. Київ, 2002. 328 с.
Пометун О., Пироженко Л. (2002) Інтерактивні технології навчання: теорія і практика. Київ. 136 с.
Hutchinson T. (1991) Introduction to Project Work. Oxford. Oxford University Press. 23 p.