Групова робота як засіб організації та мотивації студентів

  • V. Shcherbina доцент кафедри філології, перекладу та мовної комунікації Національної академії Національної гвардії України (61001, Харків, майдан Захисників України, 3) http://orcid.org/0000-0002-2717-3855
Ключові слова: групова робота, мотивація, навчальний формат, парна робота

Анотація

Стаття присвячена аналізу особливостей організації групової роботи студентів на заняттях з іноземної мови. Групова робота розглядається як важливий складник інтерактивних ігор. Проаналізовано види групової роботи, які підвищують мотивацію студентів, сприяють розвитку їх творчих здібностей та уяви. У статті використано класифікацію видів групової роботи, створену Н. Мклвером. Показано, що найбільш поширеним видом групової роботи є робота в парах, яку рекомендовано використовувати в групах, де існують проблеми з дисципліною. Тріада, інший різновид групової роботи, розглядається як альтернатива роботи в парах. Тріаду рекомендовано використовувати для невеличких рольових ігор, що не потребують додаткової підготовки. Два інших види групової роботи – Піраміда та Мішанина – потребують певної додаткової підготовки та передбачають участь не менше ніж восьми студентів. Показано, що використання групового формату Піраміда є найбільш успішним, коли йдеться про рольові ігри з організації інтерв’ю. Груповий формат Піраміда також може бути продуктивним під час проведення дискусій за темою заняття. Доведено, що груповий формат Мішанина є найбільш складним та водночас найбільш ефективним видом групової роботи. Цей формат потребує більше часу на організацію та проведення. Рольові ігри, організовані за таким форматом, вимагають використання творчих здібностей студентів. Усі види групової роботи є альтернативою традиційного навчального формату. Вони передбачають використання різноманітних методик навчання іноземної мови, сприяють плідній співпраці, розвитку комунікативної компетенції, надихають та мотивують студентів. Запропоновано низку вправ, які можуть бути легко адаптовані до будь-якого виду групової роботи.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

REFERENCES

Hicks, D. (2001). Mixed Ability classrooms. Turning weakness into strength. Inozemni movy [Foreign languages]. Kyiv: Inozemni Movy, 2, pp. 28–29 [in English].

Hadfield, J. (2006). Classroom Dynamics. Cambridge: Cambridge University Press [in English].

Johnson, S. (2016). Where Good Ideas Come From. Cambridge: Cambridge University Press [in English].

Klippel, F. (1984). Keep Talking. Cambridge: Cambridge University Press [in English].

Lee, W. (1980). Language Teaching Games and Contests. Oxford: Oxford University Press [in English].

Maley, A. (2015). Creativity in the English Language Classroom. Peachy, N. (Ed.). London: British Council [in English].

Mclver, N. (2001). How do I organize my students into groups. Kyiv: Inozemni movy [Foreign languages], 4, pp. 22–23 [in English].

Umstatter, J. (2002). English Brainstormers. San Francisco: A Wiley Imprint [in English].

Watcyn-Jones, P. (2000). Fun Class Activities. London: Penguin Book [in English].

Опубліковано
2019-05-30
Як цитувати
Shcherbina, V. (2019). Групова робота як засіб організації та мотивації студентів. Викладання мов у вищих навчальних закладах освіти на сучасному етапі. Міжпредметні зв’язки, (34), 273-284. https://doi.org/10.26565/2073-4379-2019-34-20