Мова як загальнонаціональний чинник електорального процесу
Анотація
Розглядаються проблеми мови як елементу електоральної культури в умовах політичного стану країни. Наголошуються на доволі тривалому нехтуванні державної мови, проводяться історичні паралелі. Констатується необхідність термінових дій новообраної Верховної Ради для запобігання подальшого ігнорування існуючої ситуації. Зроблено висновок про нагальну потребу якнайшвидшого гуртування всіх українців на основі єдиної української мови.Завантаження
Посилання
2. Политология: Энцикл. словарь / Общ. ред. и сост. Ю. И. Аверьянов. – М.: Изд-во Моск. комерц. ун-та, 1993. – 431 с.
3. Поліщук І.О. Ґенеза та сучасність концепції „політичної культури” // І.О. Поліщук // Грані. – 2005. – №4. – С. 125-128.
4. Klapper J.T. The Effects of Mass Communication / J.T. Klapper // Glencoe (Illinois): The Free Press, 1960. – 302 p.
5. Поліщук І.О. Еволюція культури політичних виборів в Україні: Монографія / І.О. Поліщук. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2008. – 352 с.
6. Пасковер О. Проза життя / О. Просковер // Кореспондент. – 2005. – № 37. – С. 37-39.
7. Передвиборчі програми й платформи // Віче. – 1994. – № 2. – С. 3-136.
8. Берлін І. Дві концепції свободи [Електронний ресурс] / І. Берлін. – Режим доступу: http://www/krotov.info/library/b/ber/lin.htm
9. Куць О.М. Мовна політика в Україні: аналіз та впровадження: Монографія / О. М. Куць, В.В. Заблоцький. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2007. – 300 с.
Авторські права та ліцензування.
Ліцензійні умови: автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі.
Якщо стаття прийнята до друку в журналі "Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Питання політології", автор має підписати угоду про передачу авторських прав. Угода надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.
Цією угодою автор засвідчує, що поданий матеріал:
- не порушує авторських прав інших осіб або організацій;
- не був опублікований раніше у інших видавництвах та не був поданий до публікації у інші видання.
Автор передає редколегії права на:
- публікацію статті українською (англійською) мовою та розповсюдження її друкованої версії;
- переклад статті англійською мовою (для статей українською мовою) та розповсюдження друкованої версії перекладу;
- розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою), через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях тощо).
Автор зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
- Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
- Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
- Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
- Розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
- персональних web-ресурсах усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).