Спроба модусного моделювання концепту (на прикладі концепту СELEBRITY/ЗНАМЕНИТІСТЬ, актуалізованого в англомовному газетному дискурсі)
Анотація
У статті концепт СELEBRITY/ЗНАМЕНИТІСТЬ визначається як дискретна ментальна одиниця, що існує у вигляді гештальтної структури взаємопов’язаних операційних модусів, які інтегрують когнітивний та прагматичний зміст і проявляються в таких іпостасях концепту, як логічне поняття, повсякденне поняття, стереотипне уявлення, образ-метафора і образ-символ. Результати аналізу свідчать на користь діяльнісного тлумачення концепту як наповнення мовної форми змістом у процесі дискурсивної взаємодії.
Завантаження
Посилання
Благодарна О.М. Об’єктивація концепту РОБОТА у сучасному британському та американському художньому дискурсі: автореф. дис. на здобуття ступеня кандидата філол. наук: спец. 10.02.04 “Германські мови” / О.М. Благодарна. – Харків, 2009. – 20 с.
Братусь Т.В. Гендерна специфіка об’єктивації концепту ЩАСТЯ у сучасному англомовному художньому дискурсі: автореф. дис. на здобуття ступеня кандидата філол. наук: спец. 10.02.04 “Германські мови” / Т.В. Братусь. – Харків, 2009. – 20 с.
Краткий словарь когнитивных терминов / [сост. Е. С. Кубрякова, В. З. Демьянков, Ю. Г. Панкрат, Л. Г. Лузина]. – М.: Изд-во МГУ, 1996. – 245 с.
Кукушкин В.В. Об’єктивація концепту ЗНАМЕНИТІСТЬ у сучасному англомовному газетному дискурсі: дис. … канд. філол. наук: 10.02.04 / В. В. Кукушкін. – Харків, 2010. – 221 с.
Мартинюк А. П. Регулятивна функція гендерно маркованих одиниць мови (на матеріалі сучасного англомовного публіцистичного дискурсу): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора філол. наук: спец. 10.02.04 “Германські мови” / А. П. Мартинюк. – К., 2006. – 40 с.
Маслова В.А. Homo lingualis в культуре: [монография] / В.А. Маслова. – М.: Гнозис, 2007. – 320 с.
Морозова О. І. Лінгвальні аспекти неправди як когнітивно-комунікативного утворення: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора філол. наук: спец. 10.02.04 "Германські мови" / О. І. Морозова. – К., 2008. – 32 с.
Никитин М.В. Курс лингвистической семантики: [учеб. пособие] / М.В. Никитин – СПб.: Научный центр проблем диалога, 1996. – 760 с.
Никитин М.В. Основания когнитивной семантики: [учебное пособие для высш. учеб. заведений] / М.В. Никитин– СПб.: Изд-во РГПУ, 2003. – 277 с.__
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).