Американські топоніми як відображення американської ментальності
Анотація
Метою статті є виявлення американської ментальності через призму топонімів. Об'єктом дослідження є назви міст і штатів США за винятком назв індіанського походження. Аналізуються такі питання в світлі когнітивної лінгвістики: перенесення імені з історичної батьківщини, повтори одного і того ж топоніма, топоніми, засновані на антропонімах, топоніми, засновані на номінальному іменнику, складові топоніми з нетиповою конструкцією, абревіатури топонімів, неофіційні назви міст і штатів і т.д. Аналіз виявив такі риси американської ментальності: егоцентризм, індивідуалізм, лідерство, перевага, імперське світо-і-самосприйняття, підприємливість, любов до ризику і викликів, незалежність, руйнування стереотипів, позитивний погляд на країну, динамізм, мобільність, законослухняність, прагнення до правди, відсутність ієрархічності та офіціозу в комунікації, неформальний стиль у взаєминах.
Завантаження
Посилання
Belenkaya, V.D. (1967). Nekotorije problemi mikrotoponimii anglogovorjashikh stran. [Some problems of microtoponymy of English-speaking countries]. In Mikrotoponimija [Microtoponymy]. Moscow: Moscow University Press (in Russian).
Merriam-Webster’s Geographical Dictionary, 3rd rev. ed. (2007). Ed. Merriam-Webster, N. MA: Merriam-Webster Inc.
New English-Russian Dictionary (1972).Ed. Galperin, I.R. Moscow: Soviet Encyclopedia Publishing House.
Rand McNally Pocket Road Atlas (2006). USA: Rand McNally & Co.
Tomakhin, G.D. (1982). Amerika cherez amerikanizmi [America Through Americanisms]. Moscow: R. Valent Publishing House (in Russian).
Vlakhov, S. I. & Florin, S. P. (2012). Neperevodimoje v perevode [Untranslatable in the Translation]. Moscow: Higher School (in Russian).
Webster’s New World College Dictionary, V ed. (2016). Editor-in-Chief Agnes, M.E. USA: John Wiley and Sons.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).