Прагматичні та стилістичні аспекти вираження толерантності у сучасних американських оповіданнях
Анотація
У статті досліджуються аспекти і типи такого стилістичного засобу, як висунення, в оповіданнях сучасних американських письменників. Кількісний аспект висунення переважає в оповіданнях жанру flash fiction, що реалізується за допомогою стилістичної конвергенції і паралелізму. Конвергенції використовуються в основному в сильних позиціях, особливо в кінці творів, як в оповіданнях Д. Апдайка, Д. Геліфа, Д. Еггерса. Якісний аспект висунення виражається за допомогою тропів – метафори, порівняння, оксиморона, які також присутні у сильних позиціях – у заголовках, початку і кінці текстів (оповідання Г. Пейлі, Д. Геліфа, Д. Апдайка).
Ідея толерантності, співчуття, розуміння є провідною у багатьох оповіданнях flash fiction. висунення, особливо у сильних позиціях, підкреслює цю ідею і тим самим створює значний прагматичний ефект. Завдяки цьому прийому в кінці текстів багато оповідань flash fiction можна назвати сучасними притчами про життя, кохання, справедливість.
Завантаження
Посилання
Арнольд, И. В. (2004). Стилистика. Современный английский язык. М.: Флинта: Наука.
Busse, B. and McIntyre, D. (2010). Language, Literature and Stylistics. In: Language and Style. In Honour of Mick Short. London: Palgrave Macmillan.
Doughwaite, J. (2000). Towards a Linguistic Theory of Foregrounding. Alessandria: Edizion’ dell’Orso.
Leech, G and Short, M. (2007). Style in Fiction. A Linguistic Introduction to English Fictional Prose. London: Pearson Education.
Short, M. (1996). Exploring the Language of Poems, Plays and Prose. London: Longman.
Yemets, A. (2017). The role of stylistic convergence in the contemporary American fiction. Modern Science / Moderni Veda, 7, pp. 102-108.