Історична пам’ять як фактор збереження етнічної та етнорелігійної ідентичносі (на прикладі общини старообрядців Харкова).

  • Тетяна Арзуманова Харківський національний університет будівництва та архітектури
Ключові слова: старообрядці, історична пам’ять, етнічна ідентичність, релігійна община, маркери історичної пам’яті, історична травма.

Анотація

В статті розглянуті відмінні риси історичної пам’яті росіян – старообрядців Харкова, охарактеризовані маркери історичної пам’яті та визначена роль історичної травми у формуванні та ретрансляції етноконфесійної ідентичності у представників даної релігійної общини. Зроблено висновок про історичну пам’ять як фундамент етнічної та конфесійної ідентичності росіян-старообрядців на Харківщині. Історична пам’ять старообрядців закарбована в атрибутах матеріальної і духовної культури, вона представлена знаннями про найбільш значущі для даної общини події, які сприяли згуртуванню, об’єднанню, виживанню її членів в умовах репресій та переслідувань з боку держави та неприязного ставлення оточуючих.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##
Опубліковано
2015-04-14
Як цитувати
Арзуманова, Т. (2015). Історична пам’ять як фактор збереження етнічної та етнорелігійної ідентичносі (на прикладі общини старообрядців Харкова). Вісник ХНУ імені В. Н. Каразіна. Серія «Історія України. Українознавство: історичні та філософські науки», 17(1088). вилучено із https://periodicals.karazin.ua/uahistory/article/view/1604
Розділ
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ТА ІСТОРіЯ ПОВСЯКДЕННЯ