Полікультурність та полікультурний підхід у компаративних дослідженнях балади
Анотація
Статтю присвячено використанню полікультурного підходу у компаративних дослідженнях жанру балади. В основі полікультурного методу лежить міжнародний полілог культур, що сприяє всебічному вивченню різномаїття культурних феноменів, в тому числі і літературних творів. Бінарний характер явищ в рамках полікультурного підходу надає можливість порівняння зовнішньої структури та внутрішнього змісту літературних творів на рівні міжлітературної інтермедіальної взаємодії, що є метою компаративного аналізу в літературознавстві. Балада являє собою синкретичне явище, тісно пов’язане як з іншими галузями мистецтва, так і з локалізованими різновидами в різних культурних регіонах, що робить полікультурний підхід найбільш плідним в компаративних дослідженнях. Компаративістика надає змогу виділити як загальні баладні архетипи, що належать до універсального фольклорного світобачення, так і особливості варіацій жанру, що відкриває перспективи майбутніх досліджень у цій сфері.
Завантаження
Посилання
2. Бровко О. О. Основи компаративістики: навч.-метод. посіб. / Олена Олександрівна Бровко ; Держ. закл. „Луган. нац. ун-т імені Тараса Шевченка”. – Луганськ : Вид-во ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2012. – 214 с.
3. Стрельцов В. И. В.Г. Белинский о типологических связях русской и европейских литератур в контексте исторической компаративистики : автореф. дис. канд. филол. наук : спец. 10.01.01 «Филологические науки» / В. И. Стрельцов. − Москва, 2007. – 28 с.
4. Тлостанова М. В. Проблема мультикультурализма в литературе США конца ХХ века : автореф. канд. филол. наук, спец 10.01.05 «Литература стран Европы, Америки, Австралии» / М. В. Тлостанова. − Москва, 2000. – 19 с.
5. About Comparative Literature [Електронний ресурс] − Режим доступу до журн. : https://www.brown.edu/academics/comparative-literature/about.
6. Traditional Ballad [Електронний ресурс] − Режим доступу до журн. : http://mason.gmu.edu/~stichy/BalladsHome.html.