Проблеми та перспективи розвитку туристичного ринку України в контексті загальносвітових тенденцій
Анотація
Індустрія туризму виступає все більш значущим елементом в економіці України, вектор розвитку якої спрямований на активну інтеграцію у світове господарство, але разом з тим за темпами свого розвитку залишає Україну на найнижчих рейтингових позиціях світового туристичного ринку. В такій ситуації актуальними постають дослідження чинників, що створюють перешкоди для розвитку туризму в Україні та визначення перспектив вітчизняного туристичного ринку, що має стати основою для впровадження заходів щодо реалізації туристичного потенціалу України і стимулювання міжнародного туризму. У статті аналізується сучасний стан розвитку туристичної індустрії світу та України. Визначаються проблемні аспекти розвитку галузі в країні на основі показників індексу туристичної конкурентоспроможності. Досліджуються перспективи розвитку національного туристичного ринку. Предметом дослідження статті є сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку національного туристичного ринку в контексті загальносвітових тенденцій. Мета полягає у вивченні стану туристичного бізнесу в Україні, виявленні проблем та перспектив розвитку вітчизняного туристичного ринку. Завдання: виявлення особливостей ринку туристичних послуг України та перспектив успішного виходу на світовий ринок туристичних послуг. Використовуються загальнонаукові методи: аналітичний, статичний, описовий, порівняльний та структурно-логічний аналіз. Отримано такі результати: на основі проведеного дослідження, було виявлено, що рівень розвитку туристичного ринку України дуже низький в порівнянні зі світовими показниками, при тому, що Україна має потужний туристичний потенціал. Доведено, що Україна може запропонувати конкурентоспроможні туристичні продукти за всіма перспективними туристичними напрямами та має всі можливості успішного виходу на світовий туристичний ринок при умові подолання наявних проблем вітчизняної галузі. Висновки: необхідним є підвищення рівня основних напрямів стимулювання туристичної діяльності в Україні, що зможе посилити взаємозв’язок туризму з іншими пріоритетними сферами розвитку як всієї країни, так і окремих регіонів, що, в свою чергу, сприятиме зміцненню економіки, наповненню бюджету, збільшення рівня доходів населення, створенню потужної туристичної галузі та збереженню історико-культурної спадщини країни.
Завантаження
Посилання
Mordan E. Yu., Bilets A. S., Serdyuk K. V. (2017) Investitsiyi v turistichnu sferu Ukrayini: suchasniy stan, problemi ta perspektivi [Investments in the tourism sphere of Ukraine: current state, problems and prospects]. Groshi, finansi, kredit. Vol. 19, pp. 410–414. (in Ukrainian)
Lotish O. Ya. (2017) Strategichni pidhodi do rozvitku rinku turistichnih poslug v Ukrayini [Strategic approaches to the development of the market of tourist services in Ukraine]. Naukoviy visnik Mizhnarodnogo gumanitarnogo universitetu. Vol. 25(1). pp. 134–138. (in Ukrainian)
Hmelevskiy O. V., Koshivska M. V. (2018) Rozvitok turizmu v konteksti Evrointegratsiyi Ukrayini [Tourism development in the context of Ukraine's European integration]. Priazovskiy ekonomichniy visnik: elektron. nauk. zhurn. Klasich. privat. un-t. Zaporizhzhya, 2 (07). pp. 15–21. (in Ukrainian)
State Statistics Service of Ukraine. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua
Data and statistics. Available at: http://knoema.ru
Website of the Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine. Available at: http://www.me.gov.ua.
The Travel & Tourism Competitiveness Report 2019. The World Economic Forum. 2019. Available at: http://www.weforum.org.
UNWTO Tourism Highlights. Available at: https://www.unwto.org
World travel and tourism council (WTTC). Available at: https://www.wttc.org/
Babenko, V., Pasmor, M., Pankova, Ju., Sidorov, M. (2017). The place and perspectives of Ukraine in international integration space. Problems and Perspectives in Management, Vol. 15, Issue 1, pp. 80-92. doi: 10.21511/ppm.15(1).2017.08
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).