Екологічні особливості потенціалу ґрунтів при мінімалізованій і ґрунтозахисній обробці ґрунтів у Словаччині
Анотація
Існує альтернативна технологія традиційної сільськогосподарської обробки ґрунту, так звана мінімалізація вирощування, яка основана на скороченні деяких операційних процесів, що використовуються в загальному землеробстві. Реалізувати цю технологію можна тільки в особливих ґрунтових умовах. Загальна земельна площа спостереження у Словаччині, яка доступна для застосування мінімалізації вирощування культур складає близько 693 тис. гектарів, і являє близько 28% сільськогосподарських земель, а з них 48% орних ґрунтів. 60% цієї площі припадає на виробництво кукурудзи і 39% - виробництво цукрового буряка з вирощуванням в найбільш сприятливих сільськогосподарських населених пунктах за кліматичними і ґрунтовими умовами. Згідно з адміністративним структуруванням Словаччини, 43% сільськогосподарських ґрунтів, придатних для технології мінімалізації знаходиться в районі міста Нітра і близько 27% в районі Трнава.
Виявляти області, придатні для застосування такої технології, можна з інформаційними базами даних Братиславського науково-дослідницького інституту ґрунтознавства, які були розроблені для цієї мети в географічних та інформаційних системах. Що стосується вхідних параметрів, то вони були представлені наступним набором: кліматичні умови даної місцевості, відтінок, глибина, каменистість і скелетність ґрунту.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).