Екологічні аспекти використання Phragmites Australis для відновлення забруднених ґрунтів

  • О. Hronec Faculty of management University of Presov in Presov
  • J. Vilček Soil Science and Conservation Research Institute Bratislava
  • S. Torma Soil Science and Conservation Research Institute Bratislava
  • A. Lisnyak Faculty of management University of Presov in Presov
Ключові слова: забруднені ґрунти, підлуження, магній, добриво ґрунтів, Phragmites australis

Анотація

Внаслідок видобутку і переробки руди магнезиту, в деяких районах Словаччини було сильно забруднено ґрунт, що призвело до збільшення реакції ґрунтового середовища (рН) до 9 і вище. Фізичні та хімічні властивості ґрунту також були змінені, збільшилася ерозія ґрунтів і знизилася кількість рослинних угруповань. Через що, велика кількість ґрунту стала непридатною для використання в сільському господарстві, а рекультивація потребує величезних ресурсів. Перспективою у відновленні таких ґрунтів є вирощування Phragmites australis, який зростає в даній місцевості. Це інвазійний вид рослин, який можливо використовувати в технічних і сільськогосподарських цілях. Phragmites australis володіє стійкістю до сильного підлуження ґрунту, витримує ґрунтове середовище з рН 9,1 і може давати дуже велику біомасу.

Протягом трьох років вивчено найбільш прийнятний метод розмноження цієї рослини, тобто генеративно і вегетативно. На основі статистичної оцінки результатів встановлено, що генеративне розмноження є технічно більш складним і менш успішним, а вегетативне розмноження кореневими відростками є більш прийнятним і може бути рекомендовано в цих умовах.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографія автора

A. Lisnyak, Faculty of management University of Presov in Presov
V. N. Karazin Kharkiv National University, ecological faculty
Опубліковано
2014-03-12
Як цитувати
HronecО., Vilček, J., Torma, S., & Lisnyak, A. (2014). Екологічні аспекти використання Phragmites Australis для відновлення забруднених ґрунтів. Людина та довкілля. Проблеми неоекології, (3-4), 113-119. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/humanenviron/article/view/908
Розділ
Антропогенний вплив на природне середовище