Екологічні особливості потенціалу ґрунтів при мінімалізованій і ґрунтозахисній обробці ґрунтів у Словаччині

  • J. Vilček
  • А. А. Лісняк
Ключові слова: мімалізація ґрунту, ґрунтові параметри, ґрунтове районування, сільськогосподарські виробничі площі

Анотація

Існує альтернативна технологія традиційної сільськогосподарської обробки ґрунту, так звана мінімалізація вирощування, яка основана на скороченні деяких операційних процесів, що використовуються в загальному землеробстві. Реалізувати цю технологію можна тільки в особливих ґрунтових умовах. Загальна земельна площа спостереження у Словаччині, яка доступна для застосування мінімалізації вирощування культур складає близько 693 тис. гектарів, і являє близько 28% сільськогосподарських земель, а з них 48% орних ґрунтів. 60% цієї площі припадає на виробництво кукурудзи і 39% - виробництво цукрового буряка з вирощуванням в найбільш сприятливих сільськогосподарських населених пунктах за кліматичними і ґрунтовими умовами. Згідно з адміністративним структуруванням Словаччини, 43% сільськогосподарських ґрунтів, придатних для технології мінімалізації знаходиться в районі міста Нітра і близько 27% в районі Трнава.

Виявляти області, придатні для застосування такої технології, можна з інформаційними базами даних Братиславського науково-дослідницького інституту ґрунтознавства, які були розроблені для цієї мети в географічних та інформаційних системах. Що стосується вхідних параметрів, то вони були представлені наступним набором: кліматичні умови даної місцевості, відтінок, глибина, каменистість і скелетність ґрунту.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##
Опубліковано
2014-02-03
Як цитувати
Vilček, J., & Лісняк, А. А. (2014). Екологічні особливості потенціалу ґрунтів при мінімалізованій і ґрунтозахисній обробці ґрунтів у Словаччині. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (1054), 103-110. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/ecology/article/view/811

Найбільш популярні статті цього автора (авторів)

1 2 > >>