ДАНІ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЯК ОСНОВА КАРТОГРАФУВАННЯ ҐРУНТІВ: ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Анотація
Годі говорити про важливість і необхідність використання ДДЗ для картографування ґрунтового покриву. Попри значний тематичний доробок, залишається малодослідженим питання оцінки економічної ефективності їхнього залучення саме в українських реаліях. Проведено дослідження щодо добору матеріалів ДЗ для вивчення ґрунтів. Увага концентрувалася на головних техніко-економічних показниках: кількості знімків, їхніх просторових, радіометричних, спектральних властивостях тощо. Залежно від площі господарства, прийнятого масштабу картографічних матеріалів рекомендовано до використання перелік знімальних систем, матеріали знімання з котрих задовольняли би встановлені вимоги.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).