Редакційна політика

Журнал реалізує політику подвійного сліпого рецензування, щоб гарантувати публікацію лише якісних досліджень. Спочатку головний редактор засвідчує оригінальність кожного рукопису, використовуючи відповідне програмне забезпечення. Потім усі дослідницькі статті в цьому журналі проходять сувору процедуру подвійного сліпого рецензування анонімними рецензентами.

До рецензування залучаються члени редколегії журналу, а також інші науковці, сфера інтересів яких збігається з темою роботи. Рецензенти оцінюють статтю з точки зору оригінальності результатів, адекватності методів і результатів аналізу, і вирішують, чи може стаття бути прийнята без змін, чи після деяких змін, чи вона відхилена.

Справедливий розгляд. Редактор гарантує перевірку кожного рукопису на його інтелектуальний вміст незалежно від статі, раси, релігії, громадянства тощо автора(ів).

Конфіденційність. Редактор забезпечує конфіденційність інформації про надані авторами рукописи.

Стандарти публікації. Автори повинні представити точний опис свого оригінального дослідження, а також об'єктивне обговорення його значення. Рукописи мають відповідати вимогам до оформлення журналу. Усі рукописи повинні бути професійно вичитані перед поданням.

Оригінальність. Автори гарантують, що вони написали цілком оригінальний твір.

Множинні або одночасні публікації. Автори не повинні подавати той самий рукопис до кількох журналів одночасно. Очікується, що автор не буде публікувати рукописи, що описують те саме дослідження, у кількох журналах.

Посилання на джерела. Рецензенти рукописів гарантують, що автори надали посилання на всі джерела даних, використані в дослідженні. Будь-яка подібність або збіг між рукописами, що розглядаються, або з будь-якою іншою опублікованою статтею, про яку рецензент знає особисто, негайно доводиться до відома редактора.

Авторство статті. Авторство має бути обмежене тими, хто зробив значний внесок у концепцію, виконання чи інтерпретацію описуваного дослідження. Інші, хто зробив значний внесок, вказані як співавтори. Усі співавтори підтверджують, що вони переглянули подану версію рукопису та погодилися з включенням своїх імен як співавторів.

Авторство та інструменти ШІ. Авторам не слід вказувати технології, засновані на штучному інтелекті, такі як LLM, чат-боти або генератори зображень, як авторів або співавторів. Інструменти штучного інтелекту, які використовуються в дослідженнях або підготовці рукописів, мають бути зазначені в супровідному листі, розділах «Подяки» та «Методи». Автори несуть відповідальність за точність, уникнення плагіату та захист від упередженості, спричиненої штучним інтелектом. Редактори можуть відхилити рукописи через неналежне використання ШІ, а рецензенти повинні утримуватися від рецензій, створених ШІ, щоб зберегти конфіденційність. Див.також: Позиція COPE щодо авторства та інструментів ШІ.

Зображення та інші мультимедіа, створені штучним інтелектом, не допускаються до публікації в нашому журналу без явного дозволу редакції. За умови оцінки на індивідуальній основі, винятки можуть бути розглянуті для змісту рукопису, безпосередньо пов'язаного зі штучним інтелектом або машинним навчанням.

Принципові помилки в опублікованих працях. Якщо в будь-який момент буде виявлено суттєву помилку, наприклад, фактично неточну опубліковану інформацію, про цю помилку або неточність необхідно повідомити редактору. Виправлення суттєвої помилки буде опубліковано за взаємною згодою автора та редактора. Незначні виправлення, які суттєво не впливають на зміст і розуміння статті, такі як орфографічні та граматичні помилки, не публікуються.

Стандарти об'єктивності. Під час рецензування надісланих рукописів рецензенти висловлюють свої погляди об’єктивно, чітко та аргументовано.

Оперативність. Якщо рецензент вважає, що він не може завершити рецензування рукопису протягом встановленого часу, він повинен повідомити про це редактора, щоб рукопис міг бути надісланий іншому рецензенту.