У пошуках демократії чи консервативного суспільного ідеалу? Когнітивно-семантичний аналіз ролі шаріатських концептів в дискурсі єгипетської арабської весни.

  • A. Bogomolov
Ключові слова: дискурс, єгипетська арабська весна, РЕВОЛЮЦІЯ, салієнтний концепт, FULŪL, QIṢĀṢ, ẒULM

Анотація

У статті аналізується дискурс єгипетської арабської весни з точки зору лінгвістичної антропологіїі когнітивної семантики з метою розкрити місцеве уявлення про єгипетську революцію 25 січня 2011 року. Ми зосередилися на трьох важливих концептах революційного дискурсу: ẒULM (несправедливість, пригнічення, кривда), QIṢĀṢ (відплата), і FULŪL (назва-неологізм для ворогів революції). Ці поняття переплітаються з системами вірувань, які формують арабську суспільно-політичну реальність. Новий єгипетський концепт РЕВОЛЮЦІЯ віддзеркалює зміну суспільних уявлень, викликане, в першу чергу тим, що сучасні електронні ЗМІ перетворили революцію 25 січня на акт мультимодальної комунікації. Дискурс єгипетської арабської весни видається набагато консервативнішим, аніж це могли собі уявити західні коментатори революційних подій, а його основні ідеї були здебільшого загублені у перекладі західних ЗМІ.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##
Опубліковано
2017-06-10
Як цитувати
Bogomolov, A. (2017). У пошуках демократії чи консервативного суспільного ідеалу? Когнітивно-семантичний аналіз ролі шаріатських концептів в дискурсі єгипетської арабської весни. Когніція, комунікація, дискурс, (13), 8-22. https://doi.org/10.26565/2218-2926-2016-13-01