Факт і фікція в романі Р. Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”
Анотація
Наукова фантастика – літературний жанр, заснований на уяві і постульованих наукових відкриттях, в якому перетинаються світ наукової фантастики і світ реальності. Він змушує людей замислитися про майбутнє і відіграє важливу роль у прогнозах високотехнологічного світу, суспільства та їх проблем. Ряд авторів були залучені в технологічні передбачення, і серед них відомий американський письменник Рей Бредбері, автор науково-фантастичного роману 451 градус за Фаренгейтом (1953). Моє дослідження зосереджено на онтологічному зіставленні фактивності і фіктивності в науково-фантастичній літературі в цілому і в згаданому романі, зокрема. У ньому за допомогою мовностилістичного методу аналізу виявлено мовностилістичні особливості роману Бредбері, справжні й вигадані термінологічні та образні лінгвістичні елементи. Я також звертаюся
до визначення ряду когнітивних понять і стратегій, що обумовлюють фактивний аспект роману
і сприяють створенню середовища когнітивної відчуженості, тим самим розкриваючи когнітивні схеми, вербальні засоби і способи, фігуральну мову цього роману.
Завантаження
Посилання
Bradbury, R.D. (1953). Fahrenheit 451. NY: Random House.
Critical Essays: Ray Bradbury's Fiction. Available from: http://www.cliffsnotes.com/literature /f/fahrenheit-451/critical-essays/ray-bradburys-fiction
Fauconnier, G., & Sweetser, E. (1996). Spaces, Worlds, and Grammar. Chicago: University of Chicago Press.
Gasparyan, S.K. (2008). Lingvopoetika obraznogo sravneniya [Lingvistic poetics of figurative comparison]. Yerevan: Lusakn Publ.
Gernsback, H. (1926). Introduction. In: Gernsback, H. (Ed.). Amazing Stories (pp. 5–11). New York: Experimenter Publishing.
Johnson, M. (1987). The Body in the Mind. The Bodily Basis of Meaning, Reason and Imagination. Chicago: Chicago University Press.
Lakoff, G., & Johnson, M. (1999). Philosophy in the Flesh. The Embodied Mind and Its Challenge to Western Thought. New York: Basic Books.
Muradian, G.H. (2013). Metaphoric Blending in Science Fiction. Kalbu Studijos. Studies About Languages, 22, 198–204.
Prochnow, A. (2013). Presentations. Available from: https://prezi.com/r1ptinlslvag/fahrenheit-451/
Scholes, R. (1975). Structural Fabulation: An Essay on Fiction of the Future. Bloomington: Indiana University Press.
Suvin, D. (1979). Metamorphoses of Science Fiction. New Haven, Ct: Yale University Press.
Talk: Ray Bradbury (2014). Available from: https://en.wikiquote.org/wiki/Talk:Ray_Bradbury.
Westfahl, G. (2005). The Greenwood Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy. Westport, Ct.: Greenwood Press.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).