Текст статичний або текст процесуальний?
Анотація
Ця стаття вирішує проблеми тексту шляхом укрупнення об'єкту аналізу та розглядає текст в новій системі координат через співіснуючий з ним дискурс. Діяльнісна природа тексту визначає його процесуальність як внутрішньо закладену ознаку. Текст і текстові категорії мають "нежорсткий" характер, вони обумовлені спільною діяльністю свідомостей комунікантів.
Завантаження
Посилання
Гончарова Е.А. Интерпретация текста. Немецкий язык / Е.А. Гончарова, И.П. Шишкина. – М.: Высшая школа, 2005. – 365 c.
Залевская А.А. Текст и его понимание / А.А. Залевская. – Тверь: Изд- во Тверского ун-та, 2001. – 177 c.
Кожина М.Н. О соотношении стилей языка и стилей речи с позиции языка как функционирующей системы / М.Н. Кожина // Принципы функционирования языка в его речевых разновидностях. – Пермь: Изд-во ПГУ, 1984. – С.3-18.
Леонтьев А.А. Язык, речь, речевая деятельность / А.А. Леонтьев. – М.: Наука, 1969. – 214 c.
Метафора в языке и тексте / Отв. ред. В.Н. Телия. – М.: Наука, 1988. – 176 c.
Никитин М.В. Основания когнитивной семантики / М.В. Никитин. – СПб.: РГПУ им. А.И. Герцена, 2003. – 277 c.
Николаева Т.М. От звука к тексту / Т.М. Николаева. – М.: Языки русской культуры, 2000. – 679 c.
Степанов Г.В. Энциклопедический словарь юного филолога / Г.В. Степанов. – М.: Педагогика, 1984. – 351 c.
Чернявская В.Е. Лингвистика текста. Поликодовость. Интертекстуальность. Интердискурсивность / В.Е. Чернявская. – М.: URSS, 2009. – 248 c.
Щирова И.А. Текст в парадигмах современного гуманитарного знания / И.А. Щирова, Е.А. Гончарова. – СПб.: Книжный Дом, 2006. – 172 c.
Щирова И.А. Текст и интерпретация: взгляды, концепции, школы: учеб. пособие / И.А. Щирова, З.Я. Тураева. – СПб: Изд-во РГПУ им.А.И. Герцена, 2005. – 156 c.
Antos G. Texte als Konstitutionsform von Wissen. Thesen zu einer evolutionstheoretischen Begründung der Textlinguistik. / G. Antos // Antos G., Tietz H. [Hrsg.] Die Zukunft der Textlinguistik. Traditionen, Transformationen. – Tübingen, 1997. – 188 p.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).