Лінгвокультурологічна інтерпретація концепту
Анотація
У статті розглядаються принципи лінгвокультурологічної інтерпретації концепту. Наводяться основні ознаки концепту як макроструктури по відношенню до уявлень, наївних і наукових понять, культурних настанов, ідеологем, стереотипів – стройових елементів концепту. Розглядається співвідношення цих стройових елементів – ментальних категорій, що структурують концепт.
Завантаження
Посилання
Болдырев Н.Н. Когнитивная семантика: Курс лекций / Н.Н. Болдырев. – Тамбов: Изд-во Тамбов. гос. ун-та, 2001. – 123 с.
Войшвилло Е.К. Понятие как форма мышления / Е.К. Войшвилло. – М.: Изд-во Моск. гос. ун-та, 1989. – 239 c.
Лихачёв Д.С. Концептосфера русского языка / Д.С. Лихачев // Русская словесность. Антология / Под ред. В. П. Нерознака. – М.: Academia, 1997. – 320 с.
Лотман Ю.М. Семиосфера / Ю.М. Лотман. – СПб.: Искусство СПБ, 2000. – 704 с.
Пелипенко А.А. Культура как система / А.А. Пелипенко, И.Г. Яковенко. – М.: Шк. «Яз. рус. культуры», 1998. – 376 с.
Попова З.Д. Очерки по когнитивной лингвистике / З.Д. Попова, И.А. Стернин. – Воронеж: Истоки, 2001. – 191 с.
Попова З.Д. Понятие «концепт» в лингвистических исследованиях / З. Д. Попова, И. . Стернин. – Воронеж: Изд-во Воронеж. гос. ун-та, 1999. – 186.
Психологический словарь. – М.: Политиздат, 1990. – 432 c.
Снитко Т.Н. Предельные понятия в западной и восточной лингвокультурах / Т.Н. Снитко. – Пятигорск: Изд-во Пятигор. гос. лингвист. ун-та, 1999. – 158 с.
Степанов Ю.С. Константы. Словарь русской культуры: Опыт исследования / Ю.С. Степанов. – М.: Академ. проект, 2001. – 824 с.
Токарев Г.В. Концепт как объект лингвокультурологии (на материале репрезентаций концепта «Труд» в русском языке) / Г.В. Токарев. –Волгоград: Перемена, 2003. –233 с.
Юнг К.Г. Феномен духа в искусстве и науке / К.Г. Юнг // Собр. соч.: В 19 т. – М.: Ренессанс, 1992. – Т. 15. – 320 с.__
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).