Особливості сучасного вживання церковно-слов’янської лексики в різних сферах комунікації
Анотація
Стаття присвячена одному з динамічних процесів сучасної мовленнєвої діяльності – реактивізації церковно-слов'янської лексики в різних сферах комунікації. Розглядаються конкретні приклади із засобів масової інформації та особливості їх текстової реалізації. Матеріалом для дослідження є також короткий словник православної церковної культури, що містить випадки розмовного вживання церковнослов'янізмів і відхилення від норми.
Завантаження
Посилання
Журавлев В.К. Русский язык и русский характер / В. К. Журавлев. – М.: Московский патриархат, Отдел религиозного образования и катехизации, Лицей духовной культуры, 2002. – 256 с.
Прядко И.П. Библейская лексика на страницах современных СМИ / И.П. Прядко. Режим доступу: http://www.gramota.ru/biblio/magazines/gramota/kultura/28_24.
Скляревская Г.Н. Давайте говорить правильно! Лексика православной церковной культуры: краткий словарь-справочник / Г.Н. Скляревская – СПб.: Филологический факультет СПбГУ; М.: Издательский цетр «Академия», 2006. – 208 с.
Ушакова А.П. Церковнославянизмы в языке газет / А.П. Ушакова // Художественная культура как феномен: Материалы региональной научно – практической конференции. 11–12 апреля 2002 г., г. Тюмень / Под науч. ред. И. Н. Гнездиловой. – Тюмень, 2002. – С. 137–146.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).