Про “пограничний” дискурс
Анотація
У статті йдеться про причини інтересу до проблематики “кордону”, що збільшується останнім часом, визначається структура концепту КОРДОН; вводиться поняття “кордонного дискурсу”, яке охоплює спілкування та іншу интеракцию учасників відповідної процедури до, в процесі та після перетину державного кордону, а також описуються його основні особливості.
Завантаження
Посилання
Бредникова О. Последний рубеж? / О. Бредникова. // Отечественные записки. – 2002. – № 6 (7). – С. 276–284.
Карасик В.И. Языковая кристаллизация смысла / В.И. Карасик. – Волгоград: Парадигма, 2010. – 422 с.
Brednikova O. Die letzte Feste. Über die Staatsgrenze in der sowjetischen und postsowjetischen Literatur / O. Brednikova // Berliner Debatte – Initial. – 2000. – № 5-6 (11). – S. 125–131.
Gestrich A., Einleitung / A. Gestrich, M. Krauss // Migration und Grenze. – Stuttgarter Beiträge zur Historischen Migrationsforschung. – Bd. 4. – Stuttgart: Steiner 1998. – S. 9-14.
Бердяев Н.А. Самопознание / Н.А Бердяев. – М.: Книга, 1991. – 446 с.
Маяковский В.В. Стихи о советском паспорте / В.В. Маяковский. // Сочинения в 2-х томах. – Т. 1. – М.: Правда, 1987. – С. 595-596.
Салтыков-Щедрин М. Е. За рубежом / М. Е. Салтыков-Щедрин. // Собр. соч. – Т. XIV. – М.: Худ. лит-ра, 1972. – С. 7-46.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).