Відображення політичного життя у пресі: аспект мовленнєвих жанрів
Анотація
У статті описана система мовленнєвих жанрів, щорепрезентує алгоритм політичного аналізу дійсності, що здійснюється в журналістиці. Інформаційні, оцінні та спонукальні мовленнєві жанри виступають моделями, використання яких дозволяє журналісту орієнтувати аудиторію у політичній ситуації. Розглянуті жанрові форми виражають притаманні цьому аналізу особливості та є стереотипами для породження різноманітних інформаційних та аналітичних журналістських жанрів.
Завантаження
Посилання
Берков В.Ф. Логика / В.Ф. Берков, Я.С. Яскевич, В.И. Павлюкевич. – Минск: Тетра Системс, 1997. – 480 с.
Демидов А.И. Учение о политике: философские основания / А.И. Демидов. – М.: Норма, 2001. – 288 с.
Дускаева Л.Р. Диалогическая природа газетных речевых жанров / Л.Р. Дускаева. – Пермь: Изд-во Перм. ун-та, 2004. – 286 с.
Еникеев М.И. Общая и социальная психология / М.И. Еникеев. – М.: Изд. группа НОРМА-ИНФРА, 1999. – 624 с.
Корконосенко С.Г. Политические роли российской журналистики / С.Г. Корконосенко // Журналистика – ХХ век: эволюция и проблемы; отв. ред. Г.В. Жирков. – СПб.: Изд-во фак-та журналистики СПбГУ, 1996. – 187 с.
Прохоров Е.П. Введение в теорию журналистики / Е.П. Прохоров. – М.: РИП-холдинг, 1998. – 310 с.
Салимовский В.А. Жанры речи в функционально-стилистическом освещении (научный академический текст) / В.А. Салимовский. – Пермь: Изд-во Перм. ун-та, 2002. – 236 с.
Симонов К.В. Политический анализ / К.В. Симонов. – М.: Логос, 2002. – 152 с.
Сирин А.Д. Специфика законов общества и их роль в регулировании общественных процессов / А.Д. Сирин. – Томск: Изд-во ТомГУ, 1979. – 239 с.
Солганик Г.Я. Современная публицистическая картина мира // Публицистика и информация в современном обществе / Г.Я. Солганик. – М.: Флинта, 2000. – 220 с.
Соловьев А.И. Политология: Политическая теория, политическая технологии / А.И. Соловьев. – М.: Аспект-Пресс, 2001. – 559 с.
Тертычный А.А. Методология и методика социального познания в журналистике: дис. в виде доклада… доктора филол. наук / А.А. Тертычный. – М., 2003.
Чудинов А.П. Политическая лингвистика / А.П. Чудинов. – М., 2007.
Шмелева Т.В. Модель речевого жанра // Жанры речи / Т.В. Шмелева. – Саратов: Колледж, 1997. – 286 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).