Антропоцентрична парадигма: Що було? Що буде?
Анотація
У розглянутій статті автор дає своє трактування зміни парадигм наукового пошуку в лінгвістиці. Він передбачає, що в основі виділення парадигм повинне лежати уявлення про тотожність співвідношення в них об'єкта дослідження й засобів його вивчення. На підставі цієї тези вчений констатує існування
в історії лінгвістики двох парадигм – глоттоцентричної і антропоцентричної, а також прогнозує виникнення нової парадигми - глоттоантропоцентричної.
Завантаження
Посилання
Карасик В.И. Эпиномы как смысловые образования / В.И. Карасик // Концептуальные исследования в современной лингвистике: сборник статей / отв. ред. М.В. Пименова. – Санкт-Петербург – Горловка: Издательство ГГПИИЯ, 2010. – С. 45–53.
Караулов Ю.Н. Русский язык и языковая личность / Ю.Н. Караулов. – СПб.: ЛКИ, 2010. – 264 с.
Клакхон К.К.М. Зеркало для человека: введение в антропологию / Клайд Кей Мейбен Клакхон. – Санкт-Петербург: Евразия, 1998. – 352 с.
Кубрякова Е.С. Эволюция лингвистических идей во второй половине ХХ века (опыт парадигмального анализа) / Е.С. Кубрякова // Язык и наука конца ХХ века: сб. статей. – М.: Рос. гос. гуманит. ун-т, 1995. – С. 144–238.
Кун Т. Структура научных революций / Т. Кун. – М.: ООО "Изд-во АСТ": ЗАО НПП " Ермак", 2003. – 365 с.
Лакофф Дж. Метафоры, которыми мы живем / Дж. Лакофф, М. Джонсон // Теория метафоры. – М.: Прогресс, 1990. – С. 387–415.
Лингвистический энциклопедический словарь / [глав. ред. В.И. Ярцева]. – М.: Советская энциклопедия, 1990. – 685 с.
Маслова В.А. Когнитивная лингвистика: [учеб. пособие] / В.А. Маслова. – Минск: ТетраСистем, 2004. – 256 с.
Маслова В.А. Современные направления в лингвистике: учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений / В.А. Маслова. – М.: Академия, 2008. – 272 с.
Попова З.Д. Когнитивная лингвистика в современной науке о языке / Попова З.Д., Стернин И.А. // Ментальность и язык: коллективная монография / Отв. ред. М.В. Пименова. – Кемерово: КемГУ, 2006. – С. 3–15. (Серия «Концептуальные исследования». Вып. 7).
Постовалова В.И. Лингвокультурология в свете антропологической парадигмы (к проблеме оснований и границ современной фразеологии) / В.И. Постовалова // Фразеология в контексте культуры; отв. ред. В.Н. Телия. – М.: Яз. рус. культуры, 1999. – С. 25–33.
Соссюр Ф. де. Курс общей лингвистики; [пер. с фр. А. . Холодовича] // Труды по языкознанию / Ф. де Соссюр. – М.: Прогресс, 1977. – С. 30–269.
Теркулов В.И. Номинатема: опыт определения и описания / В.И. Теркулов / науч. редактор М.В. Пименова. – Горловка: ГГПИИЯ, 2010. – 228 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).