Вербалізована історія: до питання про толерантність історичного дискурсу
Анотація
У статті аналізується специфіка продукування та вербалізації історичного знання. Теоретичні міркування та емпіричні спостереження спрямовані на розкриття зв'язку між конвенціональними нормами і приписами, чинними в сфері суспільнонаукового знання, з одного боку, та індивідуальними мотивами істориків як суб'єктів пізнання й мови, з іншого боку. Особлива увага приділяється толерантності як критично важливій властивості історичного дискурсу, що знаходиться на межі між наукою та ідеологією і через це підпорядковується протилежним тенденціям – науковій толерантності та ідеологічній ангажованості.
Завантаження
Посилання
Зуев К.А. Рациональность: дискурсный подход / К.А. Зуев, Е.А. Кротков. – М.: Изд-во РАГС, 2010.
Ильин В.В. Теория познания: Эпистемология / В.В. Ильин. – М.: Книжный дом «ЛИБРОКОМ», 2011.
Котюрова М.П. Идиостилистика научной речи. Наши представления о речевой индивидуальности ученого: монография / М.П. Котюрова. – Пермь, 2011.
Лооне Э.Н. Современная философия истории / Э.Н. Лооне. – Таллин: Ээсти раамат, 1980.
Мегилл А. Историческая эпистемология: научная монография / А. Мегилл ; пер. М. Кукарцевой, В. Кашаева, В. Тимонина. – М.: Канон+, 2007.
Савельева И.М. Знание о прошлом: теория и история: в 2 т. / И.М. Савельева, А.В. Полетаев. – Санкт-Петербург: Наука, 2003.
Чернявская В.Е. Коммуникация в науке: нормативное и девиантное. Лингвистический и социокультурный анализ / В.Е. Чернявская. – М.: Книжный дом «ЛИБРОКОМ», 2011.
Cliff T. Changes in Stalinist Russia. 1958. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.marxists.org/archive/cliff/works/1958/xx/changes.htm
Conquest R. Russia After Khrushchev / R. Conquest. – New York – London: Columbia University Press, 1965
Lowe N. Mastering Twentieth-Century Russian History / N. Lowe. – London: Palgrave Macmillan, 2002.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).