Концептуалізація суб'єкта діяльності у лінгвокультурі з позицій розподіленої моделі мови та когніції
Анотація
Стаття присвячена обговоренню результатів експериментальної роботи з вивчення соціальної когніції як базису для концептуалізації фрагментів навколишньої дійсності представниками певної лінгвокультури. В якості об'єкта дослідження та опису виступає категорія суб'єкта діяльності в російській мовній свідомості.
Завантаження
Посилання
Вежбицкая А. Обозначения цвета и универсалии зрительного восприятия / А. Вежбицкая // Язык. Культура. Познание ; пер. с англ.; отв. ред. М.А. Кронгауз; вступ. ст. Е.В. Падучевой. – М., 1997. – С. 231–290.
Томаселло М. Истоки человеческого общения / М. Томаселло / Пер. с англ. – М.: Языки русской культуры, 2011. – 324 с.
Колмогорова А.В. Аргументация в речевой повседневности / А.В. Колмогорова. – М.: Флинта-Наука, 2009. – 145 с.
Breunig S. Conceptual, social and material scaffolding for L2 writers / S. Breunig // Proceedings of the International Conference “Cognitive Dynamics in Linguistic Interactions: Theoretical and Applied Perspectives”. – Irkutsk: BNUEL, 2010.
Clark A. Beyond the flesh: Some lessons from a mole cricket / A. Clark // Artificial Life. – 11(1). – 2005. – P. 233–244.
Cowley S. J. Distributed language and dynamics / S.J. Cowley // Pragmatics & Cognition. – 2009. – №17(3). – P. 495–507.
Cowley S.J. Contextualizing bodies: how human responsiveness constrains distributed cognition / S.J. Cowley // In D. Spurrett (ed.) Special issue on Integrational Linguistics and Distributed Cognition, Language Sciences. – 2004. – № 26/6. – P. 565–591.
Hutchins E. Cognition in the Wild/ E. Hutchins. – Cambridge, MA: MIT Press, 1995. – 381 p.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).