Риторичні стратегії російськомовного дискурсу Казахстану
Анотація
У статті представлено аналіз риторичних стратегій, що визначають сучасний казахстанський дискурс. Російська мова в пострадянському дискурсі, як це доводиться в даній роботі, перестає бути феноменом культури і виступає лише як засіб фіксації та передачі інформації. У статті (на матеріалі публіцистичного, побутового та художнього дискурсів) виявлено риторичні стратегії пострадянського дискурсу. До таких належать резонерство, канцелярит і симулятивний антропоцентризм тлумачення.
Завантаження
Посилання
Ahatova, B.A. (2006). Politicheskij diskurs i jazykovoe soznanie [Political discourse and linguistic consciousness]. Almaty: Jekonomika Publ.
Bourdieu, P. (1979). Le Sens pratique. Paris: Minuit.
Esenaman, Z. (2010). Hardkor [Hardcore]. Almaty Publ.
Gizdatov, G.G. (1998). Kognitivnye modeli v rechevoj dejatel'nosti [Cognitive models in speech activity]. Almaty: Gylym Publ.
Hasanov, B. (2005). Jazyki narodov Kazahstana [Languages of the peoples of Kazakhstan]. Almaty Publ.
Hjelle, L., and Ziegler, D. (1992). Personality Theories: Basic Assumptions, Research, and Applications. 3th ed. New York: McGrow-Hill Publ.
Krongauz, M. (2008). Russkij jazyk na grani nervnogo sryva [The Russian language on the verge of a nervous breakdown]. Moscow: Jazyki slavjanskoj kul'tury, Publ.
Leont'ev, A.N. (1994). Filosofija psihologii: iz nauchnogo nasledija [Philosophy of psychology: from scientific heritage]. Moscow: MGU Publ.
Moscovici, S. (1985). The age of the crowd: a historical treatise on mass psychology. Cambridge: Cambridge University Press
Russkij associativnyj slovar'. Kniga 1. Prjamoj slovar': ot stimula k reakcii (1994) [Russian associative dictionary. Book 1. Direct dictionary: from stimulus to response]. Moscow: «Pomovskij i partnery» Publ.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).