Формування морально–духовних якостей студентів в контексті гуманізації освіти

  • А. В. Донцов
Ключові слова: навчально-виховний процес, гуманізація освіти, морально–духовні якості,ціннісний підхід.

Анотація

В статті висвітлюються пріоритетні напрямки формування морально–духовних якостей студентів у контексті подолання розбіжності між критеріально–оцінювальним компонентом моральної свідомості студентів і його співвідношенням до практичних форм навчальнопізнавальної діяльності. Обгрунтовується необхідність посилення освітнього впливу вишів на формування культури морально–духовних та інформаційних потреб студентів, оптимізацію моральної рефлексії, спрямованої на їх залучення до самоосвіти та самовиховання. Критеріально– оцінювальний підхід розглядається як провідний ланцюг взаємодії моральнодуховного та художньо–естетичного компонентів системи вищої освіти.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Посилання

Амонашвілі Ш. О. Личностно–гуманная основа воспитательного процесса. – Минск: Университетиздат, 1990.

Третьякова Н. М. Процес гуманізації як основа реформування системи вищої освіти України: автореф. дис… канд. пед. наук за спец. 23.00.02 – Одеса, 2014. – 19 с.

Фіалко Н. А. Гуманізація вищої освіти: змістовно–функціональні аспекти: автореф. дис… канд. пед наук за спеціальністю 09.00.10. – К., 2015. – 20 с.

Харченко Т. Г. Теорія і практика гумнізації сучасної педагогічної освіти у Франції: автореф. дис… докт. пед наук за спец. 13.00.01. – Л., 2014. – 20 с.
Опубліковано
2017-02-12
Цитовано
Як цитувати
Донцов, А. В. (2017). Формування морально–духовних якостей студентів в контексті гуманізації освіти. Наукові записки кафедри педагогіки, (40), 67-73. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/pedagogy/article/view/14833