Інноваційні методи навчання в сучасних закладах вищої освіти: переваги і недоліки
Анотація
У статті визначено структури інноваційного взаємодії вищих навчальних закладів та підприємств: договірні відносини; альянси; консорціуми; інкубаторні програми; студентська практика; ендаументи провідних університетів. Обґрунтовано, що для залучення уваги студентів до матеріалу необхідно застосування інноваційних методів (метод проектів, методи «змішаного навчання», «жива бібліотека», візуалізація), що дають позитивні результати як у навчанні студентів (адаптація до реальної професійної життя, самоорганізація, самоменеджмент, критичне мислення, адаптація до командної роботи), так і в роботі викладача (викладач-тренер, основними компетенціями якого є нововведення, мотіваторство, пунктуальність, гнучкість, системність, до еатівность, викладацьку майстерність, ерудиція, раціональність і т.д.)
Завантаження
Посилання
Кремень В. Г. Філософсько-освітня діяльність : інноваційні аспекти. Становлення і розвиток науково педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи : зб. наук. праць / за ред. В. Кременя та Т. Левовицького. Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2012. С. 10–26.
Кларин М. В. Инновации в мировой педагогике : обучение на основе исследования : монографія. Рига : Эксперимент, 1995. 176 с.
Підласий А. І. Педагогічні інновації. Рідна школа. 1998. № 12. С. 3.
Поляков С. Д. Педагогическая инноватика : от идеи до практики. Москва : Педагогический поиск, 2007. 167 с.
Хуторской А. В. Педагогическая инноватика : методология, теория, практика : научное издание. Москва : Издво УНЦ ДО, 2005. 222 c.
Schumpeter J.A. Theory of economic development. Routledge. 2017.
Ахметвалеева Э.М. ,Г.С. Муллагаянова. Инновации в сфере образования. Санкт-Петербургский образовательный вестник. 2017. URL: https://cyberleninka.ru/article/v/innovatsii-v-sfere-obrazovaniya-1 (06.10.2018).
Shavinina, L. (Ed.). The Routledge International Handbook of Innovation Education. London : Routledge, 2013.