Боротьба за вільний ринок зерна в Англії
Анотація
Дана характеристика стану ринку зерна в Англії в XVIII ст., показано зміну співвідношення експорту та імпорту культури, викладені причини ситуації та напрями вирішення проблеми: залучення пустинних і малопридатних земель, вкладення додаткової праці і капіталу. Сільгоспвиробники і власники землі піднімали ціну на продукт полів, що не могло не хвилювати народ. Загострена обстановка втягнула в дискусію представників англійської економічної науки – А. Сміта і Д. Рікардо. Автор «Дослідження про природу і причини багатства народів» відзначив негативну роль високих імпортних мит на ввезене зерно і закликав перейти до вільної торгівлі взагалі, зерном, борошном і хлібом зокрема. Аналогічні міркування і пропозиції Д. Рікардо в статтях з аграрних питань. Лендлорди і уряд противилися, не скасовуючи, а змінюючи шкалу мит. Невдоволення охопило суспільство. Розгорнувся масовий рух за скасування «хлібних законів». Прихильники Р. Кобдена перемогли. В Англії утвердився вільний ринок зерна як сегмент внутрішньонаціонального вільного ринку. Доктрина вільної торгівлі перемогла.
Завантаження
Посилання
Mathias P. The First Industriel Nation. – London, 1969.
Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов: перев. с англ. / А. Смит. – М. : ЭКСМО, 2007. – 960 с.
Рикардо Д. Сочинения : В 3-х тт. – Т. III. Статьи по аграрному вопросу и критические замечания к книге Мальтуса : пер. с англ. / Д. Рикардо. – М. : Госполитиздат, 1955. – 457 с.
Кулишер И. М. История экономического быта Западной Европы. – 10-е изд., стереотипное / И. М. Кулишер. – Челябинск : Социум, 2012. – 1030 с.
Ричард Кобден: Серия "Биография". – Челябинск : Социум, 2005. – 240 с.
Милль Дж. С. Основы политической экономии : В 3-х тт. – Т. III: Приложение ВВ : перев. с англ. / Дж. Милль. – М. : Прогресс, 1980. – 447 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).