Теоретико-методологічні підходи до визначення економічної ролі держави в сучасних умовах
Анотація
Розкрито теоретико-методологічні підходи до визначення економічної ролі держави в сучасних умовах. Обгрунтовується, що ані правова система, ані держава сама по собі не в змозі забезпечити динамічний економічний розвиток, оскільки він є результатом ініціативи бізнесу.В умовах, коли інноваційна діяльність стає основою економічного зростання, тим більше видна значимість, як приватної ініціативи, так і стимулюючої функції держави.
Робиться висновок, що в сучасних умовах, коли відбувається перехід до інформаційної економіки, що принципово змінює характер і зміст підприємництва, держава повинна координувати стихійні ринкові сили та мотивації з ціллю інтеграції зусиль суб'єктів ринку на вирішення стратегічних завдань економічного розвитку. Структурна ж перебудова економіки ще більшою мірою вимагає свідомого конструювання елементів ринкової системи, тому роль держави має бути надзвичайно висока.
Завантаження
Посилання
.
Економічна енциклопедія : у трьох томах. Т. 1. / Редкол. : С. В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К. : Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
Ойкен В. Основные принципы экономической политики / В. Ойкен. – М. : Прогресс, 1995. – 496 с.
Штиль Х. П. Государство и экономика: сотрудничество и конфронтация / Х. П. Штиль // Проблемы теории и практики управления. – 2000. – № 5. – С. 36–39.
История экономической мысли : Курс лекций. – М. : Ассоциация авторов и издателей "ТАНДЕМ", Издательство ЭКМОС, 1998. 248 с.
Мизес Л. Либерализм в классической традиции / Л. Мизес. М. : Социум; Экономика, 2001. 239 с.
Хайек.Ф. А. Индивидуализм и экономический порядок / Ф. А. Хайек. – М. : Изограф, 2001. – 256 с.
Tіnbergen J. On the Theory of Economic Policy / J. Tіnbergen. – Amsterdam, North Holland Publishing Company, 1952. 78 p.
Манделл Р. Международная торговля и мобильность факторов [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.seinstitute.ru/Files/Veh6-41_Mundell.pdf.
Сакс Дж. Д. Макроэкономика. Глобальный подход / Дж. Д. Сакс, Ф. Б. Ларрен ; Пер. с англ. М. : Дело, 1999. – 848 с.
Норт Д. Институты, институциональные изменения и функционирование экономики [пер. с англ. А. Н. Нестеренко] / Д. Норт. – М. : Фонд экономической книги "Начала", 1997. – 180 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).