Припинення договору страхування професійної відповідальності
Анотація
Стаття присвячена питанням щодо припинення договору страхування професійної відповідальності. Автором звертається увага на те, що причинами, які тягнуть за собою припинення договору страхування, є: причини, які не залежать від волі сторін; причини, які залежать від волі однієї зі сторін; причини, які залежать від волі обох сторін. Автор зауважує, що підстави припинення договору страхування визначені Законом України «Про страхування», однак в даній статті автор приділяє увагу, зокрема, таким підставам припинення договору страхування професійної відповідальності, як відмова від договору та його розірвання.
Договір страхування професійної відповідальності має свою специфіку, у зв’язку з чим в статті розглядаються підстави односторонньої відмови страховика і страхувальника від договору страхування професійної відповідальності та правові наслідки відмови від договору для кожної зі сторін. У порівняльному аспекті автором здійснений аналіз норми статті 958 ЦК РФ щодо припинення договору страхування до настання строку, на який він був укладений. Автор зауважує, що цілком доречною підставою односторонньої відмови від договору страхування професійної відповідальності з боку страхувальника є припинення в установленому порядку професійної діяльності.
В статті автором приділяється увага таким підставам розірвання договору страхування професійної відповідальності, як розірвання вказаного договору за домовленістю сторін; у зв’язку із істотним порушенням іншою стороною умов договору; у разі істотної зміни обставин, якими керувалися сторони при укладанні договору.
Завантаження
Посилання
Міхно О. І. Припинення договору за цивільним законодавством України : монографія / О. І. Міхно. – К. – Х. : ТОВ «Оберіг», 2009. – 224 с.
Про страхування : Закон України від 07.03.1996 р. № 85/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 18. – Ст. 78.
Серебровский В. И. Избранные труды по наследственному и страховому праву / В. И. Серебровский. – М. : Статут, 2003. – 558 с.
Соменков С. А. Расторжение договора в гражданском обороте: теория и практика / С. А. Соменков. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : М3-Пресс, 2005. – 208 с.
Худяков А. И. Страховое право / А. И. Худяков. – СПб. : Изд-во Р. Асланова «Юридический центр Пресс», 2004. – 691 с.
Цивільний кодекс України : Закон України від 16.01.2003 р. № 435-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 40 – 44. – Ст. 356.
Шершеневич Г. Ф. Учебник русского гражданского права (по изданию 1907 г.) / Г. Ф. Шершеневич; вступ. ст. Е. А. Суханова. – М. : Фирма «СПАРК», 1994. – 466 с.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).