Стан доходів і витрат українських інститутів громадянського суспільства як відображення ефективності організації фінансів громадянського суспільства
Анотація
Метою статті є дослідити особливості формування доходів та видатків інститутів громадянського суспільства в Україні (з точки зору громадських організацій та політичних партій) та висвітлити їх як відображення ефективності функціонування фінансів організації громадянського суспільства. Методологія / підхід. Робота складається з декількох етапів. По-перше, висвітлено розуміння автором категорії "ефективність фінансів громадянського суспільства". Це відповідає особливостям функціонування інститутів громадянського суспільства в Україні та світі. Саме дослідження полягає у покроковому аналізі особливостей формування доходів та видатків інститутів громадянського суспільства в Україні (з точки зору громадських організацій та політичних партій) та їх взаємозв'язку як відображення ефективності фінансів громадянського суспільства. Висновки. Співвідношення доходів та витрат українських громадських організацій та політичних партій у досліджуваному періоді характеризувало стан професіоналізму фінансової звітності та планування. Воно залежить від механізму державного регулювання та нагляду за фінансами громадських організацій та інших інститутів громадянського суспільства. Таким чином, вдосконалення існуючого механізму державного регулювання у галузі фінансів інститутів громадянського суспільства може стати важливим кроком на шляху не лише підвищення ефективності фінансів громадянського суспільства, але й прозорості державного сектору. Оригінальність / цінність. Стаття є оригінальним комплексним дослідженням, результати якого будуть корисними як для керівників окремих організацій громадянського суспільства, так і для розробників державної стратегії побудови громадянського суспільства. Таким чином, населення, організації громадянського суспільства, держава та саме громадянське суспільство отримують користь від дослідження.
Завантаження
Посилання
Chesno. The civil movement (2020). «The gold of the parties». Retrieved from: https://zp.chesno.org/
MinFin. Official web-site (2020). Minimal wage in Ukraine. Retrieved from: https://index.minfin.com.ua/ua/labour/salary/min/
Ministry of Justice of Ukraine (2019). Information on political parties registered in the manner prescribed by law as of January 1, 2019. Retrieved from: https://minjust.gov.ua/m/4561.
State Statistic Service (2020). Official materials. Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua. (in Ukrainian)
Tkachuk, I. (2016). Ukrainian NGOs activities funding. Chernivtsi: Tehnodruk [in Ukrainian].
Verkhovna Rada of Ukraine (2001). About the political parties of Ukraine. (Act No. 2365-III, April 5). Retrieved from: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2365-14.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).