Значення бізнес-плану для ефективного функціонування підприємств туристичної індустрії в умовах кризи
Анотація
В наш час розвиток вітчизняного туристичного бізнесу здійснюється в умовах економічної кризи, невизначеності і нестабільного життя суспільства. Така невизначена економічна ситуація вимагає активного пошуку нових ідей і рішень для підвищення конкурентоспроможності та отримання максимального прибутку. У статті встановлюються причини виникнення бізнес-плану та процес його поширення на вітчизняних теренах; досліджуються роль та функції; аналізуються міжнародні дослідження впливу бізнес-плану на функціонування підприємства. Обґрунтовується доцільність та необхідність бізнес-планування в умовах кризи, що спричинена пандемією. Предметом дослідження статті є бізнес-план як складова успіху функціонування туристичного підприємства. Мета полягає у встановленні залежності між наявністю бізнес-плану на підприємстві та його більш ефективному функціонуванні серед конкурентів в умовах кризи. Завдання: визначення необхідності створення бізнес-плану на підприємстві. Використовуються загальнонаукові методи: системний, описовий, порівняльний та структурно-логічний аналіз. Отримано такі результати: на основі проведеного дослідження, було виявлено безпосередню залежність підвищеної ефективності функціонування підприємств, у яких був наявний бізнес-план, у порівнянні з підприємствами без нього. Доведено, що в умовах економічної кризи найбільш доцільно відкривати підприємства, орієнтовані та внутрішній туризм, зокрема медичні тури, сільський зелений та дитячий туризм. Висновки: підприємцям необхідно витрачати свій час для складання бізнес-плану, щоб встановити цілі та скласти план для свого бізнесу, якщо вони хочуть більш швидкого росту та вищої рентабельності. Є доцільним оновлювати його періодично щоб створений бізнес залишався конкурентоспроможним та постійно вдосконалювався.
Завантаження
Посилання
Vasyltsiv, T.H., Kachmaryk, Ya.D., Blonska, V.I. (2013) Biznes-planuvannia: navchalnyi posibnyk [Business Planning: A Tutorial]. K.: Znannia. (in Ukrainian)
Pokropyvnyi, S. F., Sobol, S.M., Shvydenko, H.O., Derev`ianko, H.O. (2002) Biznes-plan: tekhnolohiia rozrobky ta obhruntuvannia [Business plan: technology development and justification]. K.: KNEU. (in Ukrainian)
Babenko, V., Bondarenko, M., Sidorov, V. (2017). Researching factors of innovative activities of agrarian business of Ukraine under globalization of the world economy. Innovative technologies and scientific solutions for industries, No. 2 (2), pp. 70-76. DOI: 10.30837/2522-9818.2017.2.070
Business Growth Simplified. Available at: https://businessgrowthsimplified.com/
Business Plans. Available at: https://articles.bplans.com/
Haponenko, H. І., Kravchuk, I. I., Kravchuk, I. A., Shamara, I. M., Marchuk, N. A. (2019) The information means to promotion green tourism. Financial and Credit Activity: Problems of Theory and Practice. рр. 497-505. doi: 10.18371/fcaptp.v4i31.191003
Harvard Business Review. Available at: https://hbr.org/
LA Partners. Available at: https://www.lapartnersaccountants.com.au/
World travel and tourism council (WTTC). Available at: https://www.wttc.org/
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).