Дослідження існуючих систем оподаткування в країнах з розвиненою економікою
Анотація
Одним з ключових чинників, від яких залежить ефективне функціонування всього народного господарства, є організація системи державного оподаткування. В даний час широко обговорюються перспективи реформи податку на доходи фізичних осіб з метою максимізації його фіскальних функцій і досягнення справедливості оподаткування. Розглянемо докладніше, яким чином зарубіжні країни вирішують проблему справедливості оподаткування доходів фізичних осіб при розробці податкової політики. Предметом дослідження є зарубіжний досвід оподаткування доходів фізичних осіб в країнах з розвиненою економікою. Метою дослідження є вивчення підходів до оподаткування зарубіжних країн в сучасних соціально-економічних умовах. Завдання: дослідження тенденцій формування ставки податку на доходи фізичних осіб в країнах з розвиненою економікою. Використовуються загальні наукові методи: системний аналіз - для визначення особливостей розвитку оподаткування в економічно розвинених країнах; компаративний аналіз - для порівняння принципів при формуванні податків в зарубіжних країнах і Україні. Отримані наступні результати: Розглянуто перспективи застосування зарубіжного досвіду оподаткування доходів фізичних осіб в Україні. Проаналізовано пристрій прибуткового податку в Німеччині, Франції, Італії, Канади, Сполучених Штатах Америки - країнах, що мають найбільш високі рівні життя, за даними Організації Об'єднаних Націй. Виявлено основні риси прибуткового податку в зазначених країнах, оцінена можливість їх запозичення в ході реформування податку на доходи фізичних осіб стосовно України. На основі аналізу основних підходів до оподаткування на доходи фізичних осіб в країнах з розвиненою економікою і Україні були отримані SWOT аналіз. Висновки: податкові системи багатьох держав мають свої історичні передумови, «підлаштовані» під територіальні і трансгеографічні особливості країн, а також їх внутрішню політику і менталітет населення. Підвищення ефективності системи оподаткування реально за умови коригування принципів оподаткування під економічні умови певної держави.
Завантаження
Посилання
Prokopchuk, E.T. (2015). Klassifikatsionnyie harakteristiki sovremennyih nalogovyih sistem. Ekonomika: vchera, segodnya, zavtra, 5, 77-91.
Bryizgalin, A.V. (2012). Nalogi i nalogovoe pravo. M.: «Analitika-Press».
Guide Me Hong Kong. Retrieved from https://www.guidemehongkong.com/businessguides/supporting-a-business/hong-kong-tax-rates-and-income-tax-system/
Bloomberg. Retrieved from https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-16/happy-prime-day-jeff-amazonceo-s-net-worth-tops-150-billion/
Emelyanov, A.M., Matskulyak, I.D., & Penkov, B.E. (Red.). (2001). Finansyi, nalogi i kredit. M.: RAGS.
Poponova, N.A. (2000). Nalogovyiy kontrol vo Frantsii. Finansyi, 10, 32-34.
Gardash, S.V. (2000). Federalnaya nalogovaya sistema SShA: sovremennyie osobennosti. SShA - Kanada: ekonomika, politika, kultura, 8, 18-36.
Nesterov, V.V. (Red.). (2006). Nalogi i nalogooblozhenie: uchebno-metodicheskoe posobie. M.: Finansyi i statistika.
Babenko, V.A., Sidorov, V.I., &Savin, R.S. (2018). Activities of international agroholdings in the world market of foreign investment: investigation of trends and factors of impact in current financing conditions. Technology audit and production reserves, 4/4(42), 18-24. Retrieved from DOI: 10.15587/2312-8372.2018.141135.
Chernik, D.G. (2001). Nalogi i nalogooblozhenie. M.: «INFRA – M».
Knyazev, V.G. (1997). Nalogovyie sistemyi zarubezhnyih stran. M.: «Zakon i pravo».
Kiseleva, E.A. (2005). Makroekonomika. M.: «INFRA – M».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).