Аналітична оцінка зовнішнього ринку України
Анотація
На початку третього тисячоліття в умовах прискореної глобалізації ключового значення набула зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД), як один з важливих макроекономічних чинників розвитку сучасної економіки. Вигоди цієї діяльності відомі і визначені давно. Предметом дослідження у статті є основоположні принципи та тенденції розвитку зовнішньоторговельних товарних потоків України в ув'язці з аналізом її макроекономічної ситуації і кон'юнктури світових ринків. Мета полягає у аналітичній оцінці сучасного стану зовнішньої торгівлі та її принципів, а також у розгляданні методів її регулювання и впливу експортно-імпортних операції на ВВП та шляхи формування зовнішньоторговельного прибутку. Завдання: дослідження динаміки ефективності ринку зовнішньої торгівлі, яка визначається за результатами зовнішньоторговельного балансу. Забезпечення підвищення рівня повного та достовірного обліку даних про експорт та імпорт України. Аналітична необхідність територіальних зв’язків завдяки самим різним потребам у державі. Оцінка конкурентоспроможності країни на різних рівнях. Використовуються загальнонаукові методи та уся методологічна палітра статистичних показників та методів. Отримані результати є фундаментом інформаційного забезпечення органів виконавчої та законодавчої влади даними статистики зовнішньої торгівлі для прийняття ними рішень у галузі державного регулювання ринку України. Висновки: запропоновано рекомендації про подальший розвиток зовнішньоекономічної діяльності, розробки політики України і міжнародних організацій, а також дана аналітична оцінка процесів, що відбуваються.
Завантаження
Посилання
Kushhenko, O. I. (2016). Ctatystychna ocinka zovnishnjogho rynku Ukrajiny. National Economic Reform: experience of Poland and prospects for Ukraine. Collective monograph. Vol. 2. “Izdevnieciba “Baltija Publishing”.
Osaulenko, O. Gh. (Red). (n.d.). Statystychna informacija. Derzhavna sluzhba statystyky Ukrajiny. Vzjato z http://www.ukrstat.gov.ua
Nacionaljnyj bank Ukrajiny. (n.d.). Nacionaljnyj bank Ukrajiny. Vzjato z https://bank.gov.ua/control/uk/index
Pokryshka, D. S. (2012). Torghoveljni vidnosyny Ukrajiny z Jevropejsjkym Sojuzom v umovakh ghlobaljnoji nevyznachenosti. Strateghichni priorytety, 1, 18-31.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).