Перспективи конвергенції вітчизняного та європейського енергетичних ринків в контексті євроінтеграції України
Анотація
В статті розглядаються перспективи співпраці Європейського Союзу та України в умовах глобалізації енергетичних ринків. Докладно висвітлюються питання найбільш вигідних шляхів формування довгострокових партнерських відносин в енергетичній сфері, які можуть призвести до міцного економічного та політичного партнерства. Аналізуються спроби запозичення Україною позитивних особливостей Європейського енергетичного сектору. Метою роботи є дослідження теоретичних аспектів, узагальнення методичних підходів з обґрунтування шляхів вдосконалення функціонування енергетичного ринку України в умовах його конвергенції з ринком енергетики ЄС. Завдання, що витікають з поставленої мети, які було вирішено під час дослідження, полягають у тому, щоб розглянути процес конвергенції українського та європейського енергетичних ринків та знайти і запропонувати шляхи прискорення цього процесу. Об’єктом дослідження є процес конвергенції енергетичних ринків України та ЄС. При аналізі тенденцій інтеграції енергетичного ринку України до ринку енергетики Європейського Союзу використовувались методи статистичного групування та логічного аналізу. Результати дослідження зводяться до наступного. Конвергенція європейського та вітчизняного енергетичних ринків посприяє розширенню паливного самозабезпечення України, оскільки посилиться впровадження нових технологій, запозичених у європейських партнерів. Також дозволить створити правову основу для розширення торгового обороту і інвестиційних потоків в області енергоресурсів для кожного з гравців міжнародних відносин, стане основою створення загального економічного простору між партнерами. Висновки. Для України насамперед становить інтерес можливість використання досвіду ЄС в створенні стабільного енергетичного ринку, а також системи його регулювання; модернізації економіки і використанні європейського досвіду інституційного розвитку.
Завантаження
Посилання
Barannik, V.O., Zemlyany`j, M.G., Shevczov, A.I. (1999) Yevropejs`ky`j energety`chny`j sektor ta perspekty`vy` Ukrayiny`: Anality`chny`j material. Vzyato z http://www.db.niss.gov.ua/docs/energy/88.pdf.
By`znes Cenzor (2018, fevral` 5) Energoyemnist` ekonomiky` Ukrayiny`, abo chomu do Yevropy` shhe daleko. Vzyato z: https://biz.censor.net.ua/m3048408.
VGOLOS (2018). Rumuns`ka kompaniya xoche pobuduvaty` v Ukrayini gazoprovid vartistyu 125 mln yevro Vzyato z http://vgolos.com.ua/news/327856-revision-v1_331006.html.
Obzor proektov INOGATE. Vzyato s http://www.inogate.org/projects?collection=1996_2008&lang=ru.
Stel`mashhuk, A.M. (2016). Sutnisna xaraktery`sty`ka, peredumovy` i zasady` transkordonnoyi konvergenciyi mizh Ukrayinoyu ta YeS. Innovacijna ekonomika, 7-8, 7-17.2
Ukraina na evropejskih rynkah: vzglyad ehkspertov. Vzyato s: http://old.razumkov.org.ua/ukr/article.php?news_id=96.
European Integration Index 2014 for Eastern Partnership Countries. Retrieved from http://www.eap-index.eu/.
European Commission (2010). Communication from the Commission. Energy 2020.A strategy for competitive, sustainable and secure energy. Retrieved from https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/documents/2011_energy2020_en_0.pdf.
European Commission (2017). Secure, Clean and Efficient Energy. Retrieved from http://ec.europa.eu/research/horizon2020/pdf/press//fact_sheet_on_energy_in_horizon_2020.pdf.
The New Times (2018, dekabr' 3). Sergej Guriev: «Situaciya v Ukraine gorazdo luchshe, chem to, chto dumayut i pishut ob Ukraine v Rossii». Glavnyj ehkonomist Evropejskogo banka rekonstrukcii i razvitiya – ob ehkonomike Ukrainy spustya pyat' let posle revolyucii dostoinstva. Vzyato s https://newtimes.ru/articles/detail/173903
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).