Курортні райони Адріатичного узбережжя Хорватії: особливості розвитку туризму в регіоні
Анотація
Стаття присвячена дослідженню курортного потенціалу Адріатичного узбережжя Хорватії. Туризм є однією з основних галузей економіки Хорватії прибутки якої формують значну частину бюджету цієї країни. Серед найбільш популярних видів туризму є туризм з метою відпочинку та отримання нових вражень. Уряд Хорватії та бізнес-структури продемонстрували можливість ефективного використання туристичного потенціалу країни. Цей досвід може стати корисним для багатьох країн світу. Предметом дослідження виступають курортні райони Адріатичного узбережжя Хорватії. Мета статті – проаналізувати особливості розвитку туризму на Адріатичному узбережжі Хорватії. Для досягнення цієї мети автор ставить наступні завдання: розкрити причини перетворення Адріатичного узбережжя на головний курортний регіон Хорватії; виявити специфіку розвитку туризму в цьому регіоні; показати роль та місце туризму в економіці країни. У процеcі дослідження автором було використано наступні загальнонаукові методи: аналіз, синтез, індукція, дедукція. Результати дослідження дозволяють автору зробити наступні висновки. Ключовим фактором перетворення узбережжя Адріатики на головний курортний район Хорватії став його високий туристично-рекреаційний потенціал. Розкрито особливості розвитку туризму в регіоні. Визначено тенденції розвитку туристичного бізнесу Хорватії. У процесі розвитку туризму ефективно використовується багата історична та культурна спадщина, а також природно-заповідний фонд цього регіону. Особливістю розвитку туризму на Адріатичному узбережжі є можливість поєднання кількох видів туризму. З’ясовано, що прибутки від туризму складають близько 25% ВВП Хорватії, а основний потік іноземних туристів представлений передусім туристами з країн Європейського Союзу та Північної Америки.
Завантаження
Посилання
Будько Є. Бріонські острови. На острові тім сад… / Є. Будько // Міжнародний туризм. – 2009. – № 5 (89). – С. 95–98.
Будько Є. Хорватського вам оптимізму / Є.Будько // Міжнародний туризм. – 2009. – № 3 (89). – С. 46–48.
Будько Є. Хорватія з «Орбіти» / Будько Є. // Міжнародний туризм. – 2008. – № 4 (82). – С. 78–81.
В Сплите пройдет исторический фестиваль «Дни Диоклетиана» 30 августа 2016 г. – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http: // www.tourister. ru/world/europe/сroatia/city/split/news/10830.
Жемчужное ожерелье Адриатики // Турбизнес. – 2012. – № 6 – С. 28–29.
Кварнер. Зі сліз зірок і подиху моря // Міжнародний туризм. – 2008. – № 2 (80). – С. 68–72.
Лето–2015: проверка на гибкость // Турбизнес. – 2015. – № 5. – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http: // www.tourister. ru/article/2728.html.
Лопухова В. Хорватия или Черногория: куда качнется маятник / В. Лопухова // Турбизнес. – 2016. – № 4. – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http: // www.tourister. ru/article/2795.html.
Морський саундтрек // Міжнародний туризм. – 2009. – № 3. – С. 18.
Сидоренко В. Діаманти Адріатики / В. Сидоренко // Міжнародний туризм. – 2009. – № 2 (86). – С. 76–80.
Уэст Р. Иосип Броз Тито: власть силы / Ричард Уэст. – Смоленск: «Русич», 1997. – 512 с.
Федорова Е.В. Люди императорского Рима / Е.В. Федорова. – М.: Изд. Моск. ун-та, – СП «Ост-Вест Корпорейшн», 1990. – 366 с.
Фунтусова С. Балканские напевы / С. Фунтусова // Турбизнес. – 2009. – № 8. – С. 48–49.
Фунтусова С. Неделя с друзьями / С. Фунтусова // Турбизнес. – 2009. – № 1. – С. 66–67.
Швець В. Хорватія:Ultra Music Festival Europe 2013 / В. Швець // Украинский туризм. – 2013. – №3. – С. 50–51.
причины отдохнуть на хорватських осторвах // Мир туризма. – 2013. – № 3–4. – С. 28–31.
Lesic Dimitri Palace. – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: valanta.com.ua/kollektsiya-puteshestvij/item/2000-croatia/902-le-i-dimitri-palace.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).