Складність природних явищ і лінгвістична когерентність
Анотація
З розвитком науки стає очевидним безпрецедентне вживання дієприкметникових оборотів,
які відображають дедалі складніші поняття і відношення. Ця тенденція проявляється в наукових текстах, написаних як носіями мови, так і іноземцями, для яких англійська мова не є рідна. У цьому дослідженні аналізується, у якій мірі не-носії англійської мови знаходяться під впливом мовних норм рідної мови при написанні наукових текстів англійською мовою. Ми також фокусуємося на ролі дієприслівників у синтаксичній та інформативній організації англійського наукового дискурсу
і показуємо, що для кодування і передачі складних ідей в науковому дискурсі необхідна висока ступінь когерентності. Результати дослідження показують, що урахування взаємозв'язку між когнітивними процесами і їх мовними реалізаціями є перспективним для подальшого розвитку прикладної та корпусної лінгвістики.
Завантаження
Посилання
Evans, V., & Green, M. (2006). Cognitive Linguistics. An Introduction. Mahwah, NJ: Lawrence Erlbaum Associates, Inc., Publishers.
Granger, S. (1997). On Identifying the Syntactic and Discourse Features of Participle Clauses in Academic English: Native and Non-native Writers Compared. In: J.Aarts, I. de Mönnink, & H. Wekker (Eds.). Studies in English Language and Teaching (pp. 185–198). Amsterdam & Atlanta: Rodopi.
Holtz, M. (2011). Lexico-grammatical Properties of Abstracts and Research Articles. A Corpus-Based Study of Scientific Discourse from Multiple Disciplines. Gehenmigte Dissertation. Darmstadt.
Langacker, R.W. (2002). Concept, Image and Symbol: the Cognitive Basis of Grammar. Berlin, New York: Mouton de Gruyter.
Leech, G., & Hundt, M. (2009). Change in Contemporary English. A Grammatical Study. New York: Cambridge University Press.
Schmied, J., Haase, Ch., & Povolna, R. (2007). Complexity and Coherence. Approaches to Linguistic Research and Language Teaching. Gottingen: Culliver Verlag.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution Non-Commercial Non-Derivs License (CC BY-NC-ND), яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).