Дослідження впливу озону на біологічні системи методами оптичної спектроскопії
Анотація
Методами спектрофотометрії і спектрофлуориметріі вивчали спектральні характеристики клітин дріжджів Saccharomyces cerevisiae, модельних мембранних систем (мікросоми) і деяких біополімерів (сироватковий альбумін бика (САБ) і холінестераза (ХЕ)) до і після впливу різних доз озону. Показано, що дія озону на досліджувані об'єкти має чіткий дозозалежний характер. Встановлено порогове значення дози озону, при якому починає проявлятися деструктивна дія озону на клітини дріжджів. Виявлено підвищення мікровязкості анулярних ліпідів мікросом під дією озону. При високих дозах озону інтенсивність власної флуоресценції ХЕ і САБ знижується аж до повного зникнення, що вказує на глибоку деструкцію цих молекул під дією озону
Завантаження
Посилання
Dehlinger PJ, Schimke RT. Size distribution of membrane proteins of rat liver and their relative rates of degradation. J. Biol. Chem. 1971;246(8):2574-83.
Lowry O, Rosebrough N, Farr A, Randall R. Protein measurement with the Folin phenol reagent. J. Biol. Chem. 1951;1:265-75.
Morozova TF, Romodanova EA, Diubko TS, Timchenko NN. Spektroskopicheskoe issledovanie vliianiia zamorazhivaniia na plazmu kordzhovoi krovi. Biofizicheskii vestnik. 2002;2(11):110-5. (in Russian)
Vladimirov IuA, Dobretcov GE. Fluorestcentnye zondy v issledovanii biologicheskikh membran. M.:Nauka; 1980. 320p.(in Russian)
Dobretcov GE, Spirin MM, Kariakin AV. Issledovanie s pomoshchiu induktivno-rezonansnogo perenova energii prostranstvennykh vzaimodeistvii mezhdu belkami i lipidami v membranakh mikrosom pecheni. Biokhimiia. 1981;46(3):504-11. (in Russian)
Matus VK, Martynova MA, Skorinko MA. Biologicheskie mebrany. 1999;16:50-6. (in Russian)
Volotovkii ID, editor. Biofizicka zhifykh sistem: ot molekuly k organizmu. Minsk:BEELSENS; 2002. 63-72. (in Russian)
Kaler GV, Melnikova AM, Matus VK, Konev SV. Vzaimodeistvie ozona s membranami eritrotctcitov. Biologicheskie membrany. 1989;6(11):1164-9. (in Russian)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).