Роль США в інтеграційному об’єднанні нафта: економічний аспект
Ключові слова:
глобалізація, провідна роль, технологічний розвиток, торговельні бар’єри, лібералізація, асиметрія зовнішньоекономічних відносин,
Анотація
У статті розглядається місце і роль США як учасника інтеграційного об’єднання НАФТА. Визначено, що, незважаючи на диспропорції економічного розвитку, лібералізація торговельних відносин через зону вільної торгівлі має довгостроковий позитивний ефект для країн-учасниць угоди. Запропоноване подальше використання досвіду асиметричного співіснування США і Канади для дослідження відносин України з Митним союзом.
Завантаження
##plugins.generic.usageStats.noStats##
Посилання
Довгаль Е.А. Макроэкономика [Текст] : учеб. пособ. для студ. экон. спец. / Е.А. Довгаль. – Х. : Изд-во НУА; 2010. – 300 с.
The making of NAFTA: how the deal was done / Maxwell A. Cameron; Brian W. Tomlin. – 2009. – 265 p.
WorldBank; Data&Research [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.econ.worldbank.org
The making of NAFTA: how the deal was done / Maxwell A. Cameron; Brian W. Tomlin. – 2009. – 265 p.
WorldBank; Data&Research [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.econ.worldbank.org
Цитовано
Як цитувати
Журавльов, О., & Черкашина, А. (1). Роль США в інтеграційному об’єднанні нафта: економічний аспект. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм, (1042), 11-13. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/irtb/article/view/6113
Розділ
Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).