Основні напрямки програми ЄС з досліджень і інновацій «Горизонт 2020» і вибір пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки України
Анотація
У статті проведено аналіз пріоритетів європейських рамкових програм з науково-дослідної діяльності на прикладі Сьомої Рамкової Програми ЄС з науково-технологічного розвитку (7РП) та Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Показано, що «Горизонт 2020» є фінансовим інструментом реалізації флагманської ініціативи Інноваційного союзу, «Європа 2020» з метою зміцнення конкурентоспроможності Європи і включає три взаємодоповнюючі пріоритети ЄС: передова наука; лідерство у промисловості; суспільні виклики. Представлено, що до 2020 року стимулювання європейського лідерства у промисловості буде здійснюватися за допомогою наукових досліджень, технологічних розробок, демонстрацій та інновацій у таких передових галузях, як інформаційно-комунікаційні технології; нанотехнології; новітні матеріали; біотехнології; космічна галузь.
Доведено, що пріоритетні напрями розвитку науки і техніки України в цілому відповідають пріоритетам «Горизонт 2020», а саме: фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України та сталого розвитку суспільства і держави; інформаційні та комунікаційні технології; енергетика та енергоефективність; раціональне природокористування; науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; нові речовини і матеріали. Встановлена сумісність пріоритетів науково-технічних досліджень ЄС і України дозволяє зробити висновок щодо можливості якнайширшого співробітництва у вказаній галузі.
Завантаження
Посилання
Матюшенко І. Ю. Співвідношення глобальних проблем людства, пріоритетів науково-технічної діяльності та національних проектів в Україні / І. Ю. Матюшенко // Бізнес Інформ, 2011. – № 4. – С. 7–11.
Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності / Закон України від 13 грудня 1991 року № 1977 // Збірник законодавчих і нормативних актів України в сфері науки і науково-технічної діяльності. – К.: УкрІНТЕІ, 1997. – С. 1630.
Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки / Закон України від 11 липня 2001 року № 2623-ІІІ // Відомості Верховної Ради України, 2001. – № 48. – ст. 253 (із змінами, внесеними згідно із Законом № 3421-IV (3421-15) від 09.02.2006, ВВР, 2006, № 22, ст. 199); (в редакції Закону № 2519-VI (2519-17)
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).