Проблеми та перспективи розвитку лікувально-оздоровчого туризму в Україні (у порівнянні з країнами Центральної Європи)
Анотація
Стаття присвячена виявленню проблем та перспектив розвитку лікувально-оздоровчого, SPA та WELLNESS туризму в Україні на основі проведення порівняльного аналізу з аналогічним ринками країн Центральної Європи. Для аналізу обрано такі країни Центральної Європи як Польща, Словаччина, Угорщина та Чехія, які є лідерами не тільки на європейському, але й на світовому ринку лікувально-оздоровчого туризму.
Стверджується, що лікувально-оздоровчий туризм є одним із перспективних напрямків розвитку туризму в Україні, чому сприяють наявні лікувальні ресурси та природні умови, що дуже схожі до європейських. У висновку сформульовано сучасні проблеми даного виду туризму в Україні та основні перспективні напрямки його розвитку
Завантаження
Посилання
The Travel & Tourism Competitiveness Report 2015 / World Economic Forum. – Geneva, Switzerland 2015. – 525 p.
The Global Competitiveness Report 2016-2017 / World Economic Forum. – Geneva, Switzerland 2016. – 383 p.
UNSD and UNWTO. International Recommendations for Tourism Statistics, 2008 (IRTS 2008). ST/ESA/STAT/SER.M/83/Rev.1. UN Department of Economic and Social Affairs Statistics Division and UNWTO. Madrid, New York, 2008.
Парфіненко А. Ю. Міжнародний туризм в Україні: геополітичні аспекти глобального явища / А. Парфіненко // Актуальні проблеми міжнародних відносин. – 2015. – Вип. 126. – Ч. 1. – С. 12–23.
Парфіненко А. Ю. Туристичне країнознавство : підруч. / А. Ю. Парфіненко, В. І. Сідоров, О. О. Любіцева. - 2-ге вид., перероб. і доповн. – Київ: Знання, 2015. - 551 с.
Колективні засоби розміщування у 2015 році. Статистичний бюлетень. – Державна служба статистики України, 2016. – 200 с.
Rankings by Country of Average Monthly Salary. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings.
Головне управління статистики у Республіці Польща. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.stat.gov.pl .
Офіційний сайт Міністерства транспорту, будівництва і регіонального розвитку Словаччини. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.telecom.gov.sk.
Офіційний сайт Інституту інформації та статистики охорони здоров’я Чеської Республіки. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.uzis.cz.
Офіційний сайт ПАТ «Угорський туризм». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.gotohungary.com.
Офіційний сайт Союзу лікувальних курортів Чеської Республіки. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.lecebne-lazne.cz.
Національний туристичний портал Польщі. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.polscha.travel.
Офіційний сайт туроператора по Словаччині «Перікон Європа Тур». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.go2slovakia.eu.
Інтернет-проект «Санаторії та курорти України». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.sanikur.com.
Туристичний портал «Truskavets Travel». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.truskavets.travel.
Онлайн-бронювання санаторіїв та спа-готелів Європи. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.sanatoriums.com.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).