Особливості й перспективи розвитку зовнішньої торгівлі України і ЄС сільськогосподарською продукцією
Анотація
У статті розглядається сучасний стан і аналізується специфіка подальшого розвитку зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною і країнами ЄС. Зроблено висновок, що країни Європейського Союзу є важливими торговельними партнерами держави. Тому на даний час активно здійснюються заходи, які спрямовані на поглиблення співпраці між Україною та Європейським Союзом, зокрема, у сфері агропромислового комплексу. Найбільша частка у зовнішній торгівлі між державами ЄС і Україною припадає на продукцію АПК та харчової промисловості. На відміну від експорту імпорт вітчизняної сільськогосподарської продукції в значній мірі залежить від обсягів інвестування до галузі, як внутрішнього, так і зовнішнього. Це може свідчити про те, що обсяги інвестування не є значними, або здійснюються не в експортоорієнтовані галузі. Посилення зв`язків між Україною і країнами ЄС змінить ситуацію. Введення торгових преференцій дозволить спростити доступ на європейський ринок також для деяких промислових продуктів
Завантаження
Посилання
Пасхавер Б. Й., Шубравська О. В, Молдован Л. В. та ін. Виклики і шляхи агропродовольчого розвитку. К. : Ін-т економіки та прогнозування НАН України, 2009. 432 с.
Дем’яненко М. Я., Іванина Ф. В. Державна підтримка як фактор забезпечення конкурентоспроможного аграрного виробництва. Економіка АПК. 2009. № 9. С. 3.
Лупенко Ю. Аграрний сектор зберігає свою інвестиційну привабливість. URL: //http://www.iae.kiev.ua/presscentre/presrelease/714--2015-950-.html (дата звернення 15.11.2017).
Офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України. URL: http://minagro.gov.ua/node/20505 (дата звернення: 20.09.2017).
Шубравська О. В. Перспективи міжнародної співпраці в агропродовольчій сфері. Економіка АПК. 2013. №10. С.87-92.
Офіційний сайт Державної служби статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua (дата звернення: 10.10.2017).
Рекомендації учасників Другого засідання Робочої групи: «Україна –ЄС на шляху до розширеної зони вільної торгівлі» на тему: Потенціал Зони вільної торгівлі між ЄС та Україною для розвитку аграрного сектору економіки. URL: http://www.niss.gov.ua/public/File/2011_table/0609_rekom.pdf (дата звернення 15.10.2017).
Угода про асоціацію між Україною та ЄС і його державами-членами (текст) / Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради України. URL: http://comeuroint.rada.gov.ua/ komevroint/control/uk/publish/article?art_id=56220&cat _id=45826 (дата звернення 20.11.2017).
Бабенко В.О. Проблемні аспекти інноваційної діяльності України на світовому ринку сільськогосподарської продукції. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Сер. «Міжнародні економічні відносини та світове господарство». Вип. 6, ч.1. 2016. C. 26 – 29.
Babenko V. O., Kochuieva Z. A. Innovative business processes management aspects of agroindustrial enterprises on the basis of economic-mathematical simulation. Экономические тенденции. 2017. № 1 (06.03.2017). г. Барановичи, Респ. Беларусь. URL: http://ej.barsu.by/download/1//1_18.pdf.
Babenko V. O. Modeling of factors influencing innovation activities of agricultural enterprises of Ukraine. Scientific Bulletin of Polissia. 2017. № 1 (9), p. 2. P. 115-121. DOI: 10.25140/2410-9576-2017-2-2(10).
Цитування
EXPORT OF AGRICULTURAL AND FOOD PRODUCTS OF UKRAINE: CONCEPT OF PROSPECTS
PASICHNYK Yurii (2020) JOURNAL OF EUROPEAN ECONOMY
Crossref
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).