Особливості розвитку світової економіки в контексті накопичення і розподілу багатства
Анотація
Розглянуто особливості розподілу багатства найбільш забезпечених людей світу і як це пов’язано з економічним станом країн. На основі аналізу масива статистичних даних розкрито значну диференціацію доходів у різних країнах, виявлено специфіку розподілу багатства в деяких пострадянських країнах, що обумовлено в тому разі і несправедливим характером приватизації держвласності у 90-ті роки ХХ та ХХІ століть. Обговорюються можливі шляхи подальшої еволюції економічної системи світу, окремі риси та тенденції, що проявляються вже сьогодні. Це знаходить свій вираз у зміні структури виробництва та системи управління. Виявлено тенденцію зміни ролі крупних і невеликих підприємств на ринку інноваційних високотехнологічних продуктів.
Завантаження
Посилання
Кастельс М. Информационная эпоха : Экономика, общество и культура / М. Кастельс– М. 2000. – 606 c.
Шарма Р. Прорывные экономики. В поисках следующего экономического чуда / Р. Шарма–Эксмо. 2013 – 352 с.
CIA. The World Fact book. – 2015. – [Electronic resource]. – Access mode : https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html
Credit Suisse Global Wealth Databook. ResearchInstitute. Thought leadership from Credit Suisse Research and the world’s foremost experts 2000 – 2015. – [Electronic resource]. – Access mode : https://www.credit-suisse.com
Schiller D. Telematics and Government / D. Schiller– Ablex Publishing Corporation, 1982 – 237 p.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).