Процес рецензування

  1. Всі наукові статті, що надійшли до редакції «Вісника» і відповідають його тематиці та вимогам, проходять через інститут рецензування.
  2. Рецензування проводиться за принципами double-blind peer review (двостороннє «сліпе» рецензування – автор і рецензент не знають один про одного).
  3. Стаття реєструється у редакції «Вісника» із зазначенням дати отримання, назви, П.І.Б. автора (авторів), місця роботи.
  4. Відповідальний секретар протягом 7 днів повідомляє авторів про одержання статті.
  5. Головний редактор та його заступники визначають відповідність статті профілю журналу та вимогам до оформлення, що розміщені на сайті «Вісника». У разі невідповідності стаття до подальшого розгляду не допускається.
  6. Відповідальний редактор направляє статтю на рецензування спеціалістам, що мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію. Всі статті журналу рецензуються щонайменше трьома рецензентами.
  7. Термін рецензування триває мінімум від 4-8 тижнів до 3-4 місяців максимум із дня отримання.
  8. Рецензент приймає рішення про доцільність публікації, про необхідність доопрацювання рукопису, або про недоцільність публікації.
  9. Рецензенти повідомляються про те, що надіслані їм рукописи є приватною власністю авторів і відносяться до відомостей, що не підлягають розголошенню. Рецензентам забороняється робити копії статей для своїх потреб.
  10. При необхідності доопрацювання стаття направляється автору з пропозицією врахувати зауваження рецензента. У випадку відхилення статті від публікації редакція направляє авторові мотивовану відмову.
  11. Рукописи, допрацьовані автором, повторно направляються на рецензування того ж рецензента, який робив критичні зауваження, чи іншому на розсуд відповідального редактора.
  12. Рукописи, автори яких не усунули конструктивні зауваження рецензента або аргументовано не спростовують їх, до публікації не приймаються.
  13. Остаточне рішення про можливість і доцільність публікації приймається на засіданні редакційної колегії.
  14. Згідно із положеннями про систему запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових та навчальних роботах працівників і здобувачів вищої освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, перед поданням «Вісника» на розгляд ученої ради факультету відповідальний редактор перевіряє прийняті до опублікування статті на відсутність академічного плагіату. Перевірка здійснюється за допомогою Антиплагіатної інтернет-системи Strikeplagiarism.com або Unicheck.com.