Особливості геологічної будови і перспективи газоносності Зміївського виступу фундаменту

  • V. G. Suyarko Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
  • Ju. V. Yakymenko Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
  • L. V. Ishenko Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
Ключові слова: вуглеводні, структура, міграція, пастка, поклад

Анотація

Розглянуто особливості геологічної будови та визначено перспективи газоносності Зміївського виступу фундаменту. Зʹясовано, що характер будови пасток та їхній літологічний склад обумовлені структурою Зміївського блоку, від чого також залежить і ступінь насичення вуглеводнями.

Осадові породи виступу, що представлені теригенно-карбонатними відкладами палеозою, мезозою та кайнозою, розбиті розривними порушеннями різних напрямків та соляними штоками. Це створило передумови для формування різноманітних за походженням і формою вуглеводневих пасток. Серед них переважають тектонічно- та літологічно-екрановані різновиди. Аналіз геологічних, літологічних та тектонічних досліджень особливостей території досліджень дозволив визначити як можливі шляхи та напрямки міграції вуглеводневих флюїдів, так і місця їх накопичення у пастках не лише у породах Зміївського виступу фундаменту, а й на частині північної прибортової зони Дніпровсько-Донецької западини.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографії авторів

V. G. Suyarko, Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
Доктор геолого-минералогических наук, профессор
Ju. V. Yakymenko, Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
Магистр геологии
L. V. Ishenko, Харьковкий национальный университет имени В.Н. Каразина
Магистр геологии
Опубліковано
2015-10-21
Цитовано
Як цитувати
Suyarko, V. G., Yakymenko, J. V., & Ishenko, L. V. (2015). Особливості геологічної будови і перспективи газоносності Зміївського виступу фундаменту. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, cерія «Геологія. Географія. Екологія», 38(1049), 69-72. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/geoeco/article/view/7672