Палеогеографічний аналіз поширення вапняного нанопланктона в піздній крейді півдня України

  • A. В. Матвеев V.N. Karazin Kharkiv National University
Ключові слова: вапняковий нанопланктон, крейдовий період, палеогеографія, південь України

Анотація

На протязі ранньої крейди досліджувана територія мала відкритий доступ до тетичних водних мас і була закрита з півночі, що призвело до розвитку теплолюбивої нанофлори. Зокрема, широкий розвиток отримали нанокононуси, невідомі в бореальних відкладах.

В результаті альбскої трансгресії, починаючи з сеномана відкривається доступ до бореальних водних мас, що призводить до появи в нанокомплексах одиничних представників холодноводних спільнот.

Найбільший вплив відчувають північні частини вивченої області: на північному заході спостерігається порівняно незначне проникнення бореальних видів через північну Європу і на північному сході через Кінсько-Ялинську западину встановлюється зв'язок з більш холодними водами.

На півдні території, в Гірському Криму, в верхньокрейдових відкладах попадаються одиничні тропічні види.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографія автора

A. В. Матвеев, V.N. Karazin Kharkiv National University
Кандидат геологических наук, доцент
Опубліковано
2015-10-13
Цитовано
Як цитувати
МатвеевA. В. (2015). Палеогеографічний аналіз поширення вапняного нанопланктона в піздній крейді півдня України. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, cерія «Геологія. Географія. Екологія», 38(1049), 31-36. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/geoeco/article/view/7665