Геофлюїдодінамічна система Дніпровсько-Донецької западини – становлення і розвиток

  • В. A. Кривошея провідний геолог, ТОВ «Гео-Сфера»
Ключові слова: флюїдодинамічна система, геологічна структура, стабільні ізотопи 13С / 12С, вуглеводнева система (ВВ система)

Анотація

Дніпровсько-донецька западина (як основний структурно-тектонічний елемент нафтогазоносної провінції) входить до складу рифтових систем Східно-європейської платформи і є областю інтенсивної перебудови земної кори і верхньої мантії

До справжнього моменту в межах западини виявлено більше 200 родовищ нафти і газу в широкому стратиграфічному діапазоні - юра-девон і породах кристалічного фундаменту.

Компонента єдиної природної геологічної системи нафтогазоносного басейну «геологічна структура - порода – вода – нафта – газ – жива речовина» існують в нерозривній єдності і взаємодії і визначають буття (існування) покладу ВВ в активному динамічному середовищі та просторово-часову впорядкованість подій і процесів розвитку системи. Розподіл стабільних ізотопів 13С / 12С всього спектру ВВ-сполук визначають критерії глибинного високотемпературного мінерального синтезу і пульсуючого потоку ВВ в осадову товщу.

Принципово новим елементом моделі розподілу покладів ВВ і нафтогазопроявлень в Дніпровсько-донецької западини являється встановлена періодична зональність, тектонічна розшарування розрізу, яка визначається хвилевими коливальними рухами і формуванням резонансних зон динамічних полів напруги.

Завантаження

##plugins.generic.usageStats.noStats##

Біографія автора

В. A. Кривошея, провідний геолог, ТОВ «Гео-Сфера»
к.г.-м.н, академік УНГА
Опубліковано
2015-10-08
Цитовано
Як цитувати
КривошеяВ. A. (2015). Геофлюїдодінамічна система Дніпровсько-Донецької западини – становлення і розвиток. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, cерія «Геологія. Географія. Екологія», 38(1049), 20-22. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/geoeco/article/view/7662