Прикладні аспекти педотрансферного моделювання у фізиці грунтів
Анотація
Мета. Розглянути деякі приклади використання педотрансферніх моделей. Методи. Статистичний, математичне моделювання. Результати. На підставі масового экспериментаьного матеріалу, наявного в базі даних «Властивості ґрунтів України» розроблені лінійні й нелінійні педотрансферні моделі для опису рівноважної щільності будови, ґрунтово-гідрологічних констант і структурного складу. Як базові показники в моделях використано дані вмісту гумусу й фізичної глини. Висновки. Обґрунтовано різні прикладні аспекти педотрансферного моделювання головним чином у фізиці грунтів, що, сподіваємося, буде сприяти популяризації цього перспективного напрямку.
Завантаження
Посилання
Бондарев А. Г., Русанов В. А., Медведев В. В. Заключение. /Переуплотнение пахотных почв. М.: Наука. 1987. С. 205-209.
Греков В. О., Дацько Л. В., Жилкін В. А., Майстренко М. І., Дацько М. О. і ін. Методичні вказівки з охорони грунтів. Держ. наук.-технол. центр охорони родючості грунтів Мінагрополіти-ки та продовольства. Київ. 2011. 108 с.
Дояренко А. А. pF почв юго-востока и сосущая сила саратовских пшениц: избр. соч. − М.: Изд. с.-х. литературы, журналов и плакатов, 1963. − С. 190−204.
Лактионова Т. Н., Медведев В. В., Савченко К. В., Бигун О. Н., Шейко С. М., Накисько С. Г. База данных «Свойства почв Украины» (структура и порядок использования). Изд. 2-ое. Харьков: ЦТ №1, 2012. 150 с.
Шеин Е. В., Архангельская Т. А. Педотрансферные функции: состояние, проблемы, перспективы. //Почвоведение, 2006, № 10, с. 1205-1217.
Bouma J. Using soil survey data for quantitative land evaluation. //Advances in Soil Science, 1989, 9, 177–213.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).