Теоретичні та практичні аспекти управління екологічною безпекою на основі антропоцентричного підходу
Анотація
Розглянуто ієрархічну структуру екологічної небезпеки з точки зору антропоцентричного підходу. Охарактеризовано види соціогенного класу антропогенного типу небезпеки. На прикладі конкретного техногенно навантаженого регіону досліджено наслідки проявів небезпеки та їх локалізацію. Проведено експериментальні дослідження впливу соціогенних чинників щодо системи збору твердих побутових відходів. Розроблено інформаційні технології, реалізація яких дала можливість підвищити рівень екологічної свідомості населення, знизити антропогенний вплив на людей і довкілля. Встановлено кореляційні зв’язки між станом екологічної небезпеки конкретного виду та здоров’ям населення. У якості елементу реалізації соціогенних аспектів забезпечення екологічної безпеки розроблено схему використання наукових досліджень у навчальному процесі.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).