ПОЛЬСЬКІ СІЛЬСЬКІ ЕТНОКУЛЬТУРНІ ЛАНДШАФТИ ПОДІЛЛЯ
Ключові слова:
сільські етнокультурні ландшафти, поляки, Поділля
Анотація
Розглядаються особливості структури польських сільських етнокультурних ландшафтів Поділля. Виділені загальні закономірності формування цих ландшафтних комплексів, їх етнокультурні риси та особливості господарювання. Зазначено наявність «ядра» у вигляді житлової частини – «садиба», ландшафтної – «садово-парковий ландшафтний комплекс» та периферії – «фільварок». Проаналізовано історико-культурні особливості формування сільських етнокультурних ландшафтів ХVІІ – початку ХХ сторіччя. На прикладі садиби Добровольського в селі Федорівка Шаргородського району Вінницької області розкрито сучасний стан та особливості природокористування польського сільського етнокультурного ландшафту; створено ландшафтну карту. Наголошено на перевазі міждисциплінарного підходу, з урахуванням здобутків фізичної географії, історії, етнології, геополітики, соціальної та економічної географіїЗавантаження
##plugins.generic.usageStats.noStats##
Як цитувати
ВОЛОВИК, В. М. (1). ПОЛЬСЬКІ СІЛЬСЬКІ ЕТНОКУЛЬТУРНІ ЛАНДШАФТИ ПОДІЛЛЯ. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія «Екологія», (1147), 41-46. вилучено із https://periodicals.karazin.ua/ecology/article/view/3919
Розділ
Нові напрями, інноваційні дослідження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).